„Před Příbramí jsme ještě měli dohrávku s Hořovicemi, což je vždy náročné utkání, protože je to velké derby. Zápas byl v tempu a musím přiznat, že v tomto utkání jsme měli hlavně ve třetí třetině více štěstí. Nakonec jsme v prodloužení skórovali po krásné akce a vyšli jsme jako vítězové. Rozhodl obránce David Novák. Trénink ve středu jsme měli pohodový, herní. V pátek a sobotu jsme měli volno,“ vrací se před utkáním se jmenovcem Spartakem k programu David Jícha.

„Zápas se hrál ze začátku v tempu. Nechtěli jsme nic podcenit, protože jsme věděli, že Příbram bude dobrým soupeřem. Podařilo se nám vstřelit první branku, což pro nás bylo hodně důležité. Příbram nám dala ale vzápětí vyrovnávací gól. Ve druhé třetině jsme vedli už 4:2, odehráli jsme ji velice dobře. Vstup do třetí třetiny se nám moc nepovedl, dostali jsme dva rychlé góly a bylo to najednou 4:4. Na 5:4 jsme dali z přesilovky, které se nám tento zápas docela vydařily. Závěr jsme si pohlídali. Vynutili jsme si tam nějaké fauly dobrým pohybem,“ zhodnotil utkání exslávista v žebráckém dresu.

Jak uvedl, na Příbram se museli nachystat. „Myslím si ale, že soupeř nás ani tak nepřekvapil. Věděli jsme, že hrají nepříjemný hokej. Nahazují puky, což je pro beky soupeře vždycky nepříjemné. Měli jsme kvůli tomu špatnou rozehrávku v obranném pásmu, takže přechody do útoku nebyly tak snadné,“ řekl k soupeři Novák, který byl spokojen s rozhodujícím faktorem: „Jsem rád, že se nám podařilo proměnit tři přesilovky. Je to důležité do dalších zápasů.“

Novákova jmenovce Jíchu zaujal jiný fakt. „Do teď nevíme, s kým jsme vlastně hráli. Dle hokejového systému jsme měli hrát s TJ Spartak Příbram. Zápis byl změněný na HC Příbram B a hráči hráli s průkazkami HC Příbram. Takže nastoupilo několik hráčů z A-týmu a hned bylo utkání o hodně náročnější. Zápas byl ve vysokém tempu. Ve třetí třetině jsme mohli odskočit, ale neproměnili jsme tři samostatné nájezdy a místo toho nám Příbram vstřelila dva góly v oslabení a bylo to srovnané. V padesáté minutě jsme vstřelili branku my na 5:4 a výsledek zůstal. Góly za nás dávali Šmerhovský, Langer, Sládek, Foltýn a Vintr. Góly za Příbram dali Bauer, Flierer, Andel a Pokorný,“ řekl Jícha.

Žebrák vede tabulku. „Tu sice vedeme, za to jsme rádi, ale musíme furt makat a zůstat nohama na zemi. Máme pět bodů náskok, což je příjemné, ale mrzí nás předchozí zápas s Hořovicemi. Moc se nám to nepovedlo, ztratili jsme bod. Určitě chceme ligu vyhrát a dojít co nejdál i v play-off,“ dodal David Novák. „Jsme první a máme pětibodový náskok před Sedlčany a hlavně jsme ještě neprohráli v základním hracím čase. Letos se nám zatím daří a doufám, že to bude pokračovat,“ usmívá se David Jícha, který dodal: „V týmu je velká pohoda a zápasy si užíváme, i když jsou hodně náročné.“

Ve dvanáctém kole přivítá Spartak Žebrák v sobotu už od 14:15 hodin celek Solopisk. Hraje se tradičně v Hořovicích.