Žebrák – Hořovice 1:0

Jen velmi těsně zvítězil favorit. Diváci byli v napětí až do poslední chvíle. Spartak Žebrák se prosadil díky trefě Matěje Langera, která byla jediným úspěšným zásahem v utkání.

Hokejová derby začínají být hodně vyrovnaná. Žebrák byl před utkáním velkým favoritem, vždyť vede tabulku s pěkným náskokem. „Derby jsou už vyrovnaná. Tady favorit nikdy není. Hořovice se na nás chtějí vždycky vytáhnout jako ostatní kluby. Favoriti jsme byli pouze papírově. Už před zápasem jsme věděli, že Hořovice budou nepříjemné. Trošku se jim ustálil tým, sehráli se. Myslím, že by mohli urvat play-off,“ míní žebrácký hráč David Novák.

Sám bydlí v Hořovicích, ale hraje za Žebrák. Oba týmy sdílí stejnou halu a především v mládeži jsou hodně propojené. I to může být jeden z důvodů, proč je Žebrák na čele tabulky a hořovičtí Cvočkaři se stále zlepšují. „Hořovice ustálily kádr, dřív jsme nikdy nevěděli, kdo proti nám nastoupí. Bylo to vždycky vidět i na těch klukách, že nejsou sehraní. Teď mají první dva útoky hrozně nepříjemný, věděli jsme o tom a snažili jsme si to hlídat, což se nám povedlo,“ řekl Novák.

O výhře jeho celku rozhodla jediná branka. „Gól padl po tradiční souhře Belda - Langer, kdy Beldič hledal střílenou přihrávkou Matese (Langera) a ten krásně tečoval do horního růžku,“ popsal rozhodující okamžik David Novák.

I přes jediný gól viděli diváci zajímavé střetnutí. „Myslím, že hra byla vyrovnaná. My jsme měli možná více střel. Hořovice jsme k ničemu ani nějak nepustili. Hodně dobře sehrávají přesilovky. Kluci z Hořovic jsou šikovný na ruce, na konci jsme ustáli jejich tlak. Hráli chvilku bez brankáře, ale jak říkám, žádnou vyloženou šanci si nepřipravili. Výborně nám zase zachytal Křivas (gólman Petr Křiva),“ vrací se k utkání Novák.

Oba celky nastoupily k derby po vánoční přestávce. Na hře ale pauza vidět nebyla. „Po vánoční přestávce se vždycky všichni těší na zápas. Cítil jsem ze všech kluků velkou chuť do zápasu,“ řekl žebrácký hokejista, který vysekl poctu brankáři Cvočkařů: „Je to výborný brankář. Šlo na něj dost střel a všechno pochytal. Vůbec nevyráží puky.“

Žebrák vede po výhře v derby tabulku skupiny jih krajské soutěže s náskokem deseti bodů před druhým týmem HK Příbram 99. Nahrává to myšlenkám na postup do krajské ligy. „Náskok je už velký. Chtěli bychom v první řadě udržet první místo a vyhrávat zápasy až do konce soutěže. V play-off už je to něco jiného. Tam se hraje úplně jiný hokej. Hraje se o všechno. O celou sezonu. Takže cíle jsou nejvyšší, samozřejmě,“ má jasno Novák.

Hořovice jsou na šestém místě s pouhou dvoubodovou ztrátou na čtvrté Božetice, což je dosažitelné. V sobotu přivítají Cvočkaři na domácím ledě druhý tým soutěže z Příbrami. Hraje se v 17:45 hodin, o chvíli dříve se postaví Žebrák na led třetího celku Tatranu Sedlčany. I tam se chystají příznivci Spartaku, kteří chodí v hojném počtu. „Nakonec bych chtěl ještě za celý tým poděkovat všem fanouškům, kterých bylo při derby jako vždy hrozně moc. Jsme za podporu moc rádi, ženou nás dopředu. Je to náš šestý hráč na hřišti,“ vysekl poklonu příznivcům Žebráku David Novák.