V utkání byli favoritem hráči Žebráku, kteří atakují přední příčky soutěže. „V utkání jsme favoritem sice byli, ale jenom papírově. Věděli jsme, že Hořovice hrají dobrý hokej nahoru dolů. Byl to náročný zápas,“ prohlásil žebrácký David Novák, který před sezonou posílil tým po návratu z pražské Slavie.

Utkání bylo vyrovnané, Žebrák těsně před koncem druhé třetiny unikl na dvoubrankový rozdíl a vedl 4:2. „V kabině jsme si říkali, ať hlavně nedostaneme ve třetí třetině gól, to se nám bohužel nepovedlo,“ litoval Novák. 

Hořovice využívaly okénka v žebrácké obraně. „Ve třetí třetině jsme nejprve navýšili na 5:2 a začali jsme hrát pohodlně. To se nám hodně vymstilo. Dostali jsme čtyři rychlé góly za sebou. Naštěstí jsme tři vteřiny před koncem vyrovnali,“ popsal dramatický závěr normální hrací doby David Novák.

Diváci se tak dočkali prodloužení. „To rozhodl David Belda dorážkou. Oslavy samozřejmě byly, ale ne moc velké. Chtěli jsme z toho zápasu tři body, což se nám bohužel nepovedlo,“ přiznal žebrácký plejer.

Příznivci hokeje, kterých se dostavilo přes dvě stovky, odcházeli z derby spokojení po velké bitvě. „Diváci jsou tady vždycky super. Sešlo se jich hodně a za to jim děkujeme. Atmosféra byla výborná,“ přidal vzkaz početnému publiku hráč vítězného žebráckého celku David Novák.