Kladno odjelo na Vysočinu oslabené v útoku, kde scházeli Pekr (nedohrál už proti Vsetínu), a také Švéd Lorraine. První šanci tak dostal Dan Kružík, ale neprosadil se.

Prakticky celé utkání se ale neprosazovali ani jiní kladenští hráči, Třebíč byla lepší. Po první třetině vedla pouze 1:0, zbytek šancí vychytal výtečný Kopřiva. V polovině utkání přece jen vyrovnal svým prvním zásahem v sezoně Petr Hořava a pak duel spěl postupujícími minutami k prodloužení.

V čase 59:28 ho domácí málem odvrátili, když se po bleskovém průniku trefil za Kopřivova záda Vodný, ale po dvanácti vteřinách se povedla Klozovi přihrávka na Kauta a ten stejně jako Hořava první trefou v ročníku zajistil Kladnu aspoň bodík.

Hosté pak chtěli ještě jeden, ale zastavil je další faul Přikryla (s vyloučeními má velký talent problémy), který potrestal zkušený Erat.

A nejen proto byl autor prvního kladenského gólu Petr Hořava po utkání dost naštvaný. „Hráli jsme hrozně. Pro nás je jedno, jestli je proti nám poslední tým, první nebo druhej. My musíme hrát pořád stejně a dneska jsme hráli blbě,“ kabonil se sváteční střelec a uznal, že Rytíři byli zralí na porážku.

„My se nehýbali, stáli, koukali na sebe a nebýt Kopra v bráně, tak jsme prohráli pět nula. Musíme pořádně zorganizovat obrannou hru, to nám také nešlo,“ uznal.
Svůj přesný zásah do černého nijak nepřeceňoval, to koneckonců k žádnému Hořavovi nikdy nesedělo. „Taky to byla hrozná náhoda, šlo to mimo. Ale trefil jsem někoho do hokejky, pak do brusle. Obrovský štěstí,“ usmál se a poděkoval docela velkému kotli kladenských fanoušků. „Když jednou ven a jsou takhle slyšet, tak je to super,“ dodal Petr Hořava.

Horácká Slávia Třebíč – Rytíři Kladno 3:2 pp (1:0, 0:1, 1:1 – 1:0). Branky a nahrávky: 7. Horký (R. Erat), 60. Vodný, 65. R. Erat (Horký) – 31. P. Hořava (J. Kloz), 60. T. Kaut (J. Kloz, D. Tůma). Rozhodčí: Skopal, Kostourek – Krátký, Polák. Vyloučení: 5:7 + Malec (TRE) 10 min.. Využití: 1:0. Diváci: 1423.

Třebíč: Vejmelka – Půža, L. Vágner, D. Mikyska, F. Král, Hort, Čejka – Horký, Dolníček, R. Erat – Vodný, T. Havránek, Jan Wasserbauer – Kristl, R. Zohorna, Malec – Kratochvíl, Tadeáš Král, Kusko.
Kladno: Kopřiva - Hořava, Matula, Štindl, Kehar, Lenďák, Štich - Tůma, Machač, Kloz - Svedlund, Přikryl, Strnad - Kubík, Kaut, Zikmund - Kružík, Redlich