Dopis si vzal za své tehdy trenér mužů a mládeže TJ Lokomotiva Beroun Václav Roztočil. „Po náročném a marném snažení až na nejvyšších orgánech svazu ledního hokeje v Praze zajistit hokejové soupeřky pro Němky z Bergisch Gladbach jsem se nakonec rozhodl v listopadu 1984 sám dát dohromady osm až deset dívek jako soupeře pro německý tým," vzpomíná Václav Roztočil.

Netrvalo to ani tři měsíce, když do Berouna dorazily Němky a 15. února 1985 nastoupilo na ledovou plochu místního zimního stadionu družstvo berounských hokejistek v počtu pětadvaceti hráček! Zázrak byl tak dokonán, první utkání dívek v ledním hokeji v Československu se tak konalo v Berouně a navíc bylo mezinárodní.

Zajímavé bylo, že časem přišel i nesmyslný zákaz vydaný berounským úřadem pro hru ledního hokeje žen! „To byl signál k tomu, že navzdory zákazu jsem začal s ženami trénovat a dokázal, že právě kvůli nepřejícím budou ženy hokej v Berouně hrát. A hrají tak hrají doposud," řekl trenérský nestor.
Po celou dobu třiceti let u této hry hokejových Amazonek vydržel právě Václav Roztočil jako univerzál – trenér, vedoucí družstva, šéf klubu, organizátor i majitel v jedné osobě.

Po cestě a trase hokejových zážitků přivedl Berounské Lvice k sedmi mistrovským titulům mistrů ČR a ČSFR, což nikdo nepřekonal. Také založil reprezentační tým hokejistek ČR, který sám vedl sedm roků s účastí na třech mistrovstvích Evropy a světa.

Pamětnice začátků ledního hokeje žen v Berouně se sešly po třiceti letech a zavzpomínaly na krásná léta strávená s hokejkou na ledě i mimo led.
„Na tomto setkání ve sportovním klubu Eden se sešly i současné hráčky, které válí za Lvice v nejvyšší soutěži. Ostatně tuto nejvyšší soutěž hrají Lvice nepřetržitě od jejího založení," připomněl Václav Roztočil, který dodal: „Vzpomínaly na léta minulá i na úžasné zážitky na ledě, v kabině i na společných cestách v autobuse za utkáním. A že bylo na co vzpomínat, lze doložit tím, že dres Lvic oblékalo celkem na dvě stovky děvčat, které si připomínaly zážitky v překrásném prostředí Edenu do pozdních nočních hodin."

Berounským Lvicím u příležitosti třicetiletého výročí trvání klubu je nutné alespoň poděkovat za nebývale velkou reprezentaci města Berouna. „Hlavně proto, že Beroun a Lvice znají v celé Evropě a Americe možná víc než doma. A tak platí sportu zdar, hokeji žen také a navíc Lvicím zdar, zdar, zdar," zopakoval svá slova ze setkání Václav Roztočil.