Lvice po postupu do extraligy žen nezahálely a po letní suché přípravě zahájily v tomto týdnu přípravu na ledě v Berouně, kde trénují dvakrát denně pod novým trenérem Karlem Hornickým. Ten byl do jara trenérem Bílých Tygřic Liberec a spolu s ním posílilo Beroun několik nadějných hráček ze severu Čech.

Ve tváři nového trenéra lze vidět maximální odhodlání zapůsobit na berounské hráčky tak, aby dobře zvládly účast v nejvyšší soutěž žen. Lvice budou hrát ve skupině s týmy, které v předešlých letech pravidelně porážely, ale z pohledu zkušeností a kvality hráček ostatních celků se jedná o neznámou realitu, protože prakticky ve všech družstvech dochází k velkému stěhování nejlepších hráček do klubů v USA, Kanadě, nebo Švédska a Finska. Tam každý rok odchází na desítky hráček a nejinak tomu je i letos. Například z Berouna odešly Annička Vaníčková, Lucie Štěpánová a Karolína Kosinová.

Pro Lvice je zásadní, že na přestup přišly sestry Sandra a Alexandra Halounovy, které hrály za tým i loni a nemají u nás v extralize co do hokejového myšlení konkurenci. Příznivci Lvic se tak mohou těšit na hokejové lahůdky v podání obou dvojčat.