Jak byste zhodnotil vydařené utkání se Šumperkem?

Určitě se mi to bude hodnotit dobře. Tři body jsou s náhradním gólmanem v bráně krásné, takže určitě spokojenost. Do zápasu jsme chtěli jít aktivně, což se nám chvilku dařilo. Pak ale hosté začali hrát takový hodně vířivý hokej. Trošku jsme si s tím nevěděli rady, od druhé třetiny jsme to ale trochu změnili. Pak v té dvouminutovce jsme je přehráli, utkání jsme otočili, i když jsme dvakrát prohrávali a pak už jsme hráli výborně. Je jen škoda, že někteří hráči to nedohráli z důvodu zranění nebo výkonu, ale za tři body jsme určitě velice rádi.

Můžete být konkrétní, co se týče těch zranění?

Besy (Jan Besser – pozn. red.) dostal hokejkou do obličeje, takže má naraženou lícní kost. Bolela ho hlava. Pak jsme tam měli jedno šití. Stejný zákrok, který nebyl potrestaný a navíc Láďa Vlček má něco s ramenem, podle toho co jsem viděl, jak ledoval. Stáhl jsem to pak na tři lajny, myslím, že to bylo znát. S tím, co jsme chtěli hrát, to mužstvo odehrálo. Jsem moc rád, že dodrželi všechny taktické věci. Vidí, že to funguje a góly začaly padat. Doufám, že je budeme dávat i nadále.

Poprvé v letošní sezoně se do branky nepostavil Dominik Furch a šanci dostal Daniel Kareš. Jaký je důvod absence Dominika a jak jste byl spokojen s výkonem Kareše?

Dan v minulosti jen párkrát střídal a nechytal od začátku žádný zápas v první lize. Měl to těžké, odchytal to. Kluci mu ohromně pomohli, byli obětaví a chytali rány. To, co nás zdobí, nás zdobí dál a je to dobře. Dominik zaprvé měl nějaké zdravotní problémy a navíc jsme se dozvěděli, že v neděli pojede se Slavií do Vítkovic.

Jste spokojen s výkonem který hráči předvedli proti Šumperku?

Když se vrátím k Olomouci, tak i za ten zápas je musím pochválit. Tam jsme byli pod větším tlakem, bojovali jsme a nějaký bod jsme tam urvali. Dnes byl i herní projev trochu lepší, samozřejmě to záleží i na soupeři, s čím přijede. Pak jsme je přehrávali a bylo to výborné. Kluci měli dost sil, takže já jsem maximálně spokojen.

Utkání se zřejmě lámalo v závěru druhé třetiny, kdy jste nejprve šli do vedení a pak jste ubránili tři minuty ve třech… Souhlasíte, že to byly klíčové okamžiky?

Tak samozřejmě, bylo to dlouhé. Stejný problém jsme řešili v Olomouci, kde jsme hráli sedm minut v oslabení. Co k tomu říct? Je zajímavé, že nám se tohle nikdy nestane. Všechno jde proti Berounu. Je to zajímavé a možná by se nad tím měl někdo zamyslet, že my jediní se potýkáme s takovýmito věcmi, které hrají proti nám. Já neříkám, že nefaulujeme. Faulujeme a soupeř fauluje také, ale myslím si, že rozhodčí nepískají stejné fauly stejným metrem.

Myslíte si, že to je tím, že Beroun je prostě neoblíbený?

Nemůžu říct, jestli je oblíbený nebo ne. Nejsem tu tak dlouho. Jestliže je to ale profi soutěž a přijedou profi rozhodčí, kteří jsou za to placení, tak musejí odevzdat adekvátní výkon. Víc k tomu není co říct. Když udělají hráči chybu, dostanou pokutu a nedostanou peníze. Rozhodčí jsou zaplacení vždy. Když pošleme video, že chceme něco řešit, tak nám nepřijde ani odpověď, jestli se to řešilo. To je smutné. Sport a rozhodčí by se měli někam posouvat a já mám pocit, že to tak nefunguje.

Po čtvrtině základní části mají Berounští Medvědi na kontě pěkných 23 bodů a jsou na sedmém místě. Kdyby vám někdo před sezonou řekl, že se ta první čtvrtina takto povede, jak byste reagoval? A jak jste vůbec spokojen s touto částí sezony?

Když se podívám na ty minulé zápasy, tak maximální spokojenost. To, co jsme od mužstva žádali během začátku sezony a v průběhu první čtvrtiny, tak se tam objevuje a práce je vidět. Já smeknu před klukama, že v těch podmínkách tady, jsou tam, kde jsou. Doufám, že budeme hrát pořád lepší a lepší hokej.

Je v silách mužstva pokračovat v nastaveném trendu a v základní části uhrát třeba 85 bodů?

To je těžké, to se vůbec nedá odhadovat a naplánovat. Může přijít jedno zranění, druhé zranění, nebudeme mít gólmana… Najednou se může stát, co se stalo v loňské sezoně, kdy jsme nevyhráli osm zápasů v řadě. Vše může být úplně jinak. Nemůžeme koukat nahoru a plánovat si, jestli uhrajeme padesát, osmdesát nebo sto bodů. Musíme jít zápas od zápasu, jinak to nejde, a na každého soupeře se připravit a odevzdávat maximální výkony , tak jako dosud.

V Olomouci obdržel Jiří Hašek trest ve hře údajně za inzultaci rozhodčího. Máte již nějakou zprávu od disciplinárky?

Nebyla to inzultace, ale údajné najetí do rozhodčího po sporném výroku. Koukali jsme se na to videu, kdy se kolem něj Háša obtáčí, rozhodčí stojí metr a půl od mantinelu, jede k němu, obtáčí se kolem něj. Z toho záznamu nebylo vidět, jestli dostal ránu a poskočil dozadu. Nebyl tam tak silný kontakt. Z mého pohledu nesmysl, sedm minut oslabení nechci raději dál komentovat. Je to zkušený hráč, neměl by, samozřejmě jsou tam nějaké sankce, ale pořád je tam to „ale“. Bude se to řešit až po neděli. Za trest ve hře je automaticky jeden zápas, doufám, že to nebude víc, i když si myslím, že asi bude. Ale s tím nic nenaděláme. Protesty můžeme dávat jak chceme.