Co vás vůbec vedlo k tomu, že jste se rozhodl pomoct Berounu v baráži a pomyslně tak strčil hlavu do oprátky?
Neřekl bych do oprátky. Jarda Nedvěd mě oslovil, protože jsme se Spartou skončili  dřív, než jsme předpokládali. Najednou mi začala dovolená, zároveň jsem byl  plný „neúspěchu“ ve Spartě. Chtěli jsme jít dál, bohužel to nedopadlo. Chtěl jsem si prodloužit sezonu. Byl jsem v Berouně rok a půl, mám tady nějaké vazby, plno kluků znám. Chtěl jsem pomoct, věřím, že první ligu pro Beroun uchováme.

Po Berouně se mluvilo o tom, že jste údajně měl přijít pomoct Medvědům už pro play-out. Je to pravda?
Možná tam nějaké náznaky v rozhovoru byly, ale samozřejmě to nepřicházelo v úvahu, protože jsme se Spartou  měli celé play-off před sebou. To jsou takové ty fámy.

V jakém psychickém rozpoložení je vůbec mančaft?
Já jsem byl na dvou trénincích. Vypadá to dobře. Samozřejmě to, co vypadá dobře na tréninku, může špatně vypadat v zápase. Ale já věřím, že se všichni dáme do kupy a ve středu nastartujeme baráž kvalitně a třemi body.

Předpokládám, že s kolegou Svobodou jste již rozebírali poměr sil před baráží. Zřejmě to vypadá, že rozhodnout by se mělo mezi trojicí Most, Beroun a Havířov…
Já bych nepředbíhal. Samozřejmě, co mám zprávy, tak postoupit chtějí všechna mužstva. Těch řečí je vždy kolem toho strašně moc. Uvidíme. Rozhoduje se na ledě. Nechal bych to všechno až na led.

Cílem pro Beroun nemůže být nic jiného než záchrana…
Určitě.

Beroun má na začátku baráže hodně těžký los. Nejprve hostíte doma Most a pak jedete do Havířova. Bude hodně důležité začátek zvládnout…
My půjdeme zápas od zápasu. Budeme se teď soustředit pouze na ten první domácí zápas s Mostem. Až skončí, tak se začneme připravovat na druhý zápas. Abychom to brali vcelku, celou tu soutěž, to nechceme. Jak jsem říkal, půjdeme zápas od zápasu.

Není na hráčích znát, že po zrušení posledních dvou kol play-out měli delší přestávku bez zápasu?
To nemůžu posoudit, protože jsem tady těch deset dní nebyl. Na tom ledě vypadají dobře, takže si myslím, že to problém nebude.

Bavili jste se s kolegou Svobodou o problémech Hodonína, který kvůli pravidlu o nutnosti sehrát polovinu zápasů základní části, nemůže pro baráž využít řadu hráčů?
Zas tolik hráčů to snad není. Koukal jsem na ty statistiky, ale zas tak nepříjemné to pro Hodonín není.  Mám pocit, že jde asi o pět hráčů.

Co si myslíte, že bude klíčové v samotných zápasech? Rozhodovat určitě budou přesilovky, nenechávat se vyloučit a hodně důrazně se tlačit do branky, protože v takovýchto zápasech padá hodně gólů z dorážek…
Máte naprostou pravdu. Dá se říct, že jste to všechno vyjmenoval. A samozřejmě bojovnost a srdíčko. To bude také hodně důležité.

Budete spoléhat i na podporu diváků, kterých v letošní sezoně moc nechodilo?
Doufejme, že si fanoušci najdou čas a přijdou nás podpořit. Budeme to určitě  potřebovat.