Králův Dvůr – Černošice 6:2

Do utkání oba týmy vlétly naplno. Od začátku bylo jasné, že hosté svou kůži nedají lacino. V prvních deseti minutách se Králodvorští museli vypořádat nejen s velmi dobře bruslícím týmem hostů, ale i se dvěma oslabeními. Ta přestáli bez úhony a když pak dostali domácí výhodu přesilové hry, dostali se do vedení. Podobně, jako tomu bylo i v několika předchozích utkáních, sehráli Králodvorští přesilovou hru velmi dobře a přihrávku Hamady zpoza branky střelou z první proměnil Novotný.

Černošičtí jsou známi tím, že nechávají za obránci soupeřů vystrčené útočníky, na které směřují kolmé přihrávky a z brejků skórují. A přesně taková situace a následné srovnání stavu přišlo v šestnácté minutě, kdy Nový našel kolmou přihrávkou najetého Sobotku, který nadvakrát skóroval – 1:1. Do konce třetiny přišla ještě jedna změna skóre, když domácí obránce Vacek po vyhrané buly poslal od modré nechytatelný projektil do pravého horního rohu Záhorského branky – 2:1.

Druhá třetina byla oboustranně vyrovnaná. Obě mužstva jednou skórovala. Nejprve se prosadil po kolmici Novotného králodvorský Jan Eitler. S černošickým obráncem na zádech si nejprve položil brankáře a střelou bekhendem zvýšil na 3:1. Soupeř pak v přesilové hře předvedl pěknou akci do prázdné branky, na jejímž byl Halbych – 3:2.

Ve třetí třetině již bylo vidět, že Černošickým docházejí síly. Ačkoliv se hosté snažili, v koncovce už to nebylo ono. Naopak na straně domácích po vstřelené brance začal úřadovat snajpr Honza Eitler. Nejprve ve 49. minutě v přečíslení dva na jednoho po přihrávce Marka Kardoše zvýšil na 4:2 a necelou minutu před koncem střetnutí pak završil svůj hattrick. To se již Černošičtí pokoušeli zkorigovat výsledek hrou v šesti bez brankáře. Po přihrávce Novotného a Hamady zakončil Eitler do prázdné branky. A tehdy spadla brada i zraněnému nehrajícímu obránci Králova Dvora Markovi Potměšilovi a tento čtvrtý hattrick Eitlera a celkově devatenáctý gól v dresu Králováku svérázným způsobem okomentoval. Konečnou třešničku na dortík pak dokonala druhá domácí formace a po střele Jana Vejvody za záda brankáře Záhorského dopravil vyražený kotouč Marek Kardoš.

Králodvorští hokejisté jsou po patnáctém kole na třetím místě tabulky, tři body za vedoucími Velkými Popovicemi. Právě na půdu lídra se o nadcházejícím víkendu králodvorští hokejisté vydají k dalšímu mistrovskému utkání.

Branky: Eitler 3, Novotný, Vacek, Kardoš – Sobotka, Halných. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. Rozhodčí: Čáp, Novotný, Formánek. Diváků: 86. Třetiny: 2:1, 1:1, 3:0.