Králův Dvůr - Poděbrady 3:2

Ti, kteří si mysleli, že to pro Králův Dvůr s posledním týmem soutěže bude jednoduchá záležitost, se dost mýlili. Domácí vstoupili do utkání ve velmi vlažném tempu a k překvapení všech první třetinu prohráli 0:1. A to velmi zaslouženě. Králodvorští se dostávali horko těžko před hostující branku a když už se probojovali do šance, ztroskotali na pozorném brankáři z Poděbrad. Postupně neuspěli Novotný, Křesťan a dvakrát vyhořel i Eitler.

Na obrázku hry se nic nezměnilo ani ve druhém dějství. Poděbrady byly agresivní a dohrávaly každý souboj, což pro technické hráče Králova Dvora bylo frustrující a nedokázali se dostat do své herní pohody. Domácí zkoušeli i změny v sestavě a bylo slyšet i trenéra Kardoše, jak burcuje svůj tým. V zakončení se ale domácím nedařilo. Nejdříve neproměnil samostatný nájezd kapitán Hamada a poté ani Eitler. Nová tvář v králodvorském dresu si ale svůj samostatný nájezd zopakovala ve 34. minutě, kdy již Jan Eiter vyrovnal na 1:1.

V závěrečném dějství se čekal nápor domácích, ale šance se začaly rodit až deset minut před koncem utkání. Králodvorští uzamkli hosty v jejich pásmu, jenže brankou to skončilo na druhé straně, když Drahoňovský poslal hosty v 52. minutě do vedení. Jen o minutu později se připomněla nová posila Králova Dvora Jan Eitler, který vyrovnal na 2:2. Do konce utkání zbývaly tři minuty, když se nechali hosté vyloučit.

Poděbradští pak sáhli k netradičnímu kroku, když si vyžádali konfrontaci zmiňovaného Eitlera. Hostování tohoto hráče ovšem bylo řádně zaregistrováno v průběhu týdne na hokejovém svazu a rozhodčí Hruška poslal hosty do dvojnásobného oslabení. To domácí využili a střelcem nebyl nikdo jiný než Jan Eitler, který střelou od modré završil svůj hattrick.

Králodvorští v utkání, ve kterém je jim nedařilo, vyhráli 3:2 a mohou se radovat ze tří bodů, které je udržely na čtvrté pozici. Radost jistě bude mít králodvorský pokladník, který rád zkasíruje nováčka v týmu, jemuž se zápas střelecky mimořádně vyvedl.

Branky: 34., 53. a 58 Eitler (2 x Prošek) - 14. Svoboda, 52. Drahoňovský. Vyloučení: 6:9. Využití: 2:1. Rozhodčí: Hruška, Lohr - Nevařil. Diváků: 125. Třetiny: 0:1, 1:0, 2:1.

Králův Dvůr: Krejčí, Prošek - Vejvoda O., Vejvoda J. - Vacek, Landa - Rákosník, Houba, Pudhorocký - Hamada - Eitler, Novotný - Křesťan - Matula, Amler - Kardoš - Brodan, Šnaidauf - Erben.