Pohár pro amatéry striktně dodržuje pravidlo, že tady nesmí hrát nikdo, kdo je nebo byl registrován v ledním hokeji. „Jde o to, aby proti sobě nastupovali skutečně pouze hobbíci,“ vysvětluje střelec týmu Martin Martínek.

Když jeho spolubojovník Michal Rus před rokem navrhl, aby se berounská parta přihlásila do poháru, byli všichni pro. A dařilo se jim od začátku. V základní části soutěže skončili druzí za Novým Bydžovem, jenže ten nečekaně před rozhodujícím turnajem v Lovosicích odstoupil. A tak šli Final Four jako vítězové Kocouři.

Pod vedením trenéra Miroslava Gondeka (kouč zatím Kocouři nikdy neměli) zvládli pak oba svoje zápasy, když ve finále přemohli Netopýry Černošice 5:2. Hattrickem zazářil právě Martin Martínek, trefili se také Lukáš Randa a Petr Šabaka. „Ale střelci nejsou podstatní, vždycky hrajeme jako tým a tak to bylo i ve finále,“ vyzdvihl hlavně výbornou partu Martin Martínek a přiznal, že soupeř byl ve finále o něco lepší. „Ale všichni Kocouři předvedli skvělý výkon a ve finále jsme ubránili i přesilovku soupeře pět na tři. Byla pro mne pocta být kapitánem týmu a dovést mužstvo až do vítězného finále,“ rozplýval se Martin Martínek, pro něhož bylo finále zatím nejlepším sportovním zážitkem v životě. „Jasná ukázka kolektivního výkonu a hokejového srdíčka,“ dodal.

Na kdysi slavné berounské hokejové adresu tak český sportovní fenomén pořád žije a podobně jako třeba ženy nebo mládež ukazuje, že výborní hokejisté tady pořád jsou. A nemusí to být jen profíci, aby skvěle reprezentovali svůj klub, ale celé město Beroun.

A ještě sestava nových amatérských mistrů ČR:

Pavel Kramařík - Juraj Michajlov, Štěpán Blinka, Pavel Trnka, Jiří Hejduk - Tobiáš Trnka, Martin Martínek, Lukáš Randa -  Michal Rus, Petr Šabaka, Lukáš Ondraschek. Trenér Miroslav Gondek

close Kocouři Beroun slaví triumf v Českém poháru amatérských týmů. Trofej přebral kapitán Martin Martínek info Zdroj: se souhlasem Kocourů Beroun zoom_in Kocouři Beroun slaví triumf v Českém poháru amatérských týmů. Trofej přebral kapitán Martin Martínek