Místo na chvostu tabulky, na což byl zvyklý z domova, si tak zvyká na čelo tabulky, které hrdí Východňári okupují zcela jasně. Přesto moc spokojen není, mrzí ho málo prostoru na ledě.

„Výsledky týmu jsou super, ale pro mě osobně je tohle angažmá zatím trochu zklamáním. Nepovedl se mi začátek sezony a český trenér Čada mě odsunul do třetí, ale spíše do čtvrté formace. Představoval jsem si to jinak,“ hlásí brzy devětadvacetiletý útočník ze sedm set kilometrů vzdálených Košic.

Vyčítáte svou současnou pozici trenérovi Čadovi?

Ani ne, i když v oblibě mě asi moc nemá. Zavinil jsem si to trochu sám. Šance jsem zkraje sezony měl, ale nedařilo se mi, což ovlivnilo trenérův pohled. Tak mě přeřadil do čtvrté formace, občas při zranění jiného hráče hraji ve třetí. Říjen a listopad byly pro mě moc špatné, na ledě jsem strávil opravdu málo času. Teď je to aspoň trochu lepší, i nějaké góly přišly.

Konec sezony ale může vše napravit. Po letech spíše záchranářských bojů v Kladně budete bojovat o titul a při vašem náskoku jste jasně největším kandidátem na vítězný pohár.

To asi ano a pomalu se na to začínáme těšit. Nicméně Slovanu nevyšel úvod sezony, ale co se jmen týče, má možná silnější kádr než my. Tabulka trochu zkresluje a my hlavně ze Slovanu máme mírné obavy.

Jak to v dalekých Košicích vypadá hokejově, když odmyslíte vaši ne úplně veselou situaci?

Co se týče zajištění klubu, je opravdu na profesionální bázi. Je to srovnatelné a mnohdy lepší než u nás v Čechách. Hokejem tady žijí.

A co město, někteří před ním varují.

Varovali i mě. Že to zde není moc bezpečné a tak. Ale město je moc hezké, hlavně centrum. Opravdu.

Krásné město možná, ale co holky, také jsou tam krásné?

Tak to nevím, jsem tady s přítelkyní.

Čili vůbec netušíte, jaké jsou v Košicích holky?

(smích) Jasně, že tuším. Hezké jsou i tady, ale mě přece jen zajímá výhradně přítelkyně.

Dobrá, tedy vážnější téma. Co Kladýnko, sleduješ jeho výkony?

Sleduji, určitě. Po internetu mám dobrý přehled. I o ostatních klubech, kde hrají kamarádi.

A co vy na to?

Kladno mělo hodně špatný začátek, ale vypadá to, že díky té kauze s odebranými body se z toho docela dostalo. Co vím, tak hrají už i lepší hokej a doufám, že záchranu uhrají. Těmi českými kauzami se tady v Košicích vůbec docela bavíme, naposledy to byl Třinec, že?

Byl, ale tam šlo asi o výkřik do tmy. Říkal jste, že sleduješ také ostatní kamarády, v Kladně už jich ovšem tolik není, viď?

Docela se to tam proměnilo a vlastně vím nejvíc ne od hráčů, ale od rodičů. Jinak si hodně volám s Tomášem Hornou, který šel do Chomutova a teď se rozehrává po zranění v Kadani. Je to hrozný smolař s těmi zraněními. V Ústí mám dobrý kontakt s Jirkou Zemanem.

Ještě zpět ke Košicím, s kým v týmu nejvíc vycházíte?

Určitě s českou kolonií. Nejvíc asi s Markem Vorlem (také hrával v Kladně – poz. red.), Šedou, Jardou Kristkem. Ale i slovenští kluci jsou fajn, žádná primadona tu není.

Je tedyněcov Košicích mizerného?

Snad jenom cestování. za federální ligy prý na zápasy létali, ale my jezdíme autobusem. Blízko je to jen do Popradu, jinak třeba tři sta kilometrů. To je nepříjemné.

Čo bolo, to bolo, ale kedy sa vrátitě do Čiech?

(úsměv) To ještě nevím, ale tady asi nezůstanu. Uvidíme. A kam půjdu, to nevím. Doba je těžká, já nemám moc výsledky, takže nemusí být ani nabídky. Záleží na agentovi.

Může to být i Kladno?

Opravdu nevím. Dokonce ani to, jak to v Kladně bude s hokejem dál.

A odešel jste ve zlém?

Myslím, že ne. Nepovedl se mi konec minulé sezony a trenér Vejvoda mě už v týmu nechtěl. S panem Volfem jsem však žádný problém neměl, máme pohodový vztah.