Beroun – Znojmo 4:2

V první třetině byli mnohem aktivnější domácí hokejisté a nebýt výtečně chytajícího Horčičky, mohl být po dvaceti minutách klidně stav 3:0. Pohybem hýřící Medvědi se dostali do vedení v 9. minutě, kdy využili hned svou první přesilovku. Dvě střely z velkého závaru sice Horčička vyrazil, na dorážku Bolfa ale již nedosáhl. I nadále měl Beroun více ze hry, ve 14. minutě ale mohlo být srovnáno. Po chybě domácích obránců se v oslabení dostal do sóla Barus, který orazítkoval břevno. O dvacet vteřin později mohlo udeřit na druhé straně. Po faulu na Šinágla rozhodčí nařídil trestné střílení. Jenže Horčička domácího Kafku skvěle vybruslil. Orli poté mohli vyrovnat ve dvojnásobné přesilovce, Meidl ale netrefil odkrytou branku.

Ve druhé třetině hosté vyrovnali hru, ani v další dvojnásobné přesilovce ale Orli neskórovali. Gólu se Znojemští dočkali až v 31. minutě, kdy střela Havlíka změnila směr o brusli domácího obránce. Medvědi ovšem nesložili zbraně a ve zbytku druhé dvacetiminutovky opět převzali taktovku. Domácí hokejisté se hodně tlačili do prostoru před branku a Horčička si rozhodně nemohl stěžovat na nedostatek práce. Skóre se ale ve druhé třetině již nezměnilo.

Medvědům se podařil vstup do třetí třetiny, když se ve 43. minutě prosadil po přihrávce Mrni osamocený Luňák. Poté si domácí i díky dvěma vyloučením Orlů vcelku s přehledem hlídali jednogólový náskok. S postupem času ale hosté zvyšovali aktivitu a v 56. minutě se dočkali vyrovnání. Po chybě berounské obrany přihrál Hořava mezi kruhy volnému Moravovi, který poslal puk přímo do pravého horního rohu Přikrylovy branky. Domácí trenér Žemlička si poté vyžádal oddechový čas, aby mužstvo uklidnil, a to se mu povedlo dokonale. V následných třech minutách Medvědi soupeře výrazně zatlačili a v čase 58.30 přihrál Diviš zpoza branky Švagrovskému, který zblízka překonal Horčičku. Znojmo ve zbytku utkání zkusilo hru bez brankáře. Medvědi se ale ubránili, navíc Kupec pojistil berounskou výhru trefou do opuštěné klece.

Branky: 9. Bolf, 43. Luňák (Mrňa, Malý), 59. Švagrovský (Diviš), 60. Kupec (Cunik) – 31. Havlík (Štrach, Morava), 56. Morava (Hořava, Svoboda). Rozhodčí: Klimecký. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. Diváci: 450. Třetiny: 1:0, 0:1, 3:1.

HC Berounští Medvědi: Přikryl – Nedvěd, Cunik, Bolf, Braniš, Malý, Kaláb, Vošmik, Kupec, Vlček, Valský, Švagrovský, Kafka, Luňák, Pavel, Besser, Šinágl, Diviš, Karpov, Mrňa.

Orli Znojmo: Horčička – Hořava, Morava, Štach, Protivný, Kolafa, Štrach, David, Svoboda, Haman, Plášek, Barus, Hradecký, Sedlák, Staněk, Meidl, Havlík, Beroun, Barták, Vyletelka.