Pro hráče nepopulární, ale nutná část přípravy končí 28. června a po počátečním rozvoji všeobecné vytrvalosti už tedy míří do svého finiše a oba koučové se zaměřují už jen spíše na rozvoj rychlosti a výbušnosti.“Jsem velice mile překvapen přístupem hlavně těch starších hráčů,“ říká Vladimír Bednář.“Je to velký rozdíl oproti juniorům. Tady nemusím hráče hlídat aby dělali.“

Vladimír Bednář s Karlem Najmanem mají během suché přípravy i jeden velice důležitý úkol.“Snažíme se aby ta základní dřina byla co nejpestřejší a aby to nebyl nějaký stereotyp. Hodně tady využíváme okolních kopců. V okolí Berouna jsou ideální terény zejména na kola. Příjemnou změnou je také využívání sousední Tipsport laguny, tedy zdejšího nově otevřeného aquaparku. Je to oproti minulým létům velký přínos zejména pro regeneraci a máme to i jako tréninkovou jednotku“.

Po třítýdenní dovolené se hráči sejdou na ledě na berounském zimním stadiónu 23. července a příprava na nový ročník 1. ligy nabere další obrátky.
„Tento kádr hráčů co tady teď je není zdaleka definitivní. Rozhodne se až na ledě v srpnu. Letní část přípravy je jedna věc, ale rozhodující bude příprava na ledě,“ upozorňuje Vladimír Bednář.