Má za sebou již 46 reprezentačních startů v mládežnických výběrech a ve své premiérové sezoně u Medvědů nasbíral jedenáct bodů a stal se nejproduktivnějším obráncem klubu. Sám ví, že berounský hokej patří výš a to přinejmenším do pater zaručující play-off. Určitě stojí za připomenutí jeho pomoc Mostu v letošních bojích o prvoligovou příslušnost.

Letní příprava je v plném proudu, jak se Ti zamlouvá?

Letní přípravu nikdo nemá moc v oblibě, ale je velice potřebná, protože se nám bude určitě v sezoně hodit. Vesměs jsou každý rok podobné. Letos oproti loňsku o něco více běháme. Doufám, že nám to pomůže.

Na pozici hlavního trenéra je v Berouně Vladimír Bednář a u týmu zůstal Karel Najman. Má toto trenérské duo na vás vysoké nároky?

Zatím trénujeme na suchu a opravdu se do nás pěkně opřeli. Snaží se do nás „nakopat“ fyzičku, abychom byli pořádně připraveni.

Myslíš si, že je play-off ve vašich silách? Vedení už druhým rokem slibuje proniknutí do vyřazovacích bojů.

Určitě je play-off naším cílem. Více nám napoví přípra– vné zápasy, kde se ukáže, na co máme.

Loňská sezona nebude patřit mezi nejlepší. Právě naopak, Medvědi hráli před poloprázdnými tribunami a to určitě není pro hráče příjemné.

Každému se hraje dobře před zaplněným zimákem. Lidi na nás zanevřeli. Musíme jim ukázat, že hokej hrát umíme a nalákat je zpět do hlediště.

Jaká je tvá představa o umístění Medvědů po základní části?

To je pro mě jednoduchá odpověď. Všichni chceme do play off a doufáme, že se nám to podaří.

Letos bude v lize novinkou herní systém. Liga se rozdělí na východní a na západní část. Jaký na to máte v kabině názor?

Ani jsme se o tom moc nebavili. Mně osobně to moc nevadí, protože tento systém jsem hrál dlouho v juniorce.

Výhodou pro hráče by mělo být méně únavného cestování po republice.

Je to příjemnější, než trávit půl dne v autobuse. Já strašně nerad cestuji daleko. Po Čechách to bude daleko lepší.

Někdo třeba může říci, že české kluby jsou v nevýhodě oproti moravským. U nás je daleko více mužstev, které se pokusí postoupit do extraligy. Je zde Ml. Boleslav, Hradec Králové a Chomutov, letošní finalista. Na moravské straně se dá mluvit snad jen o Brnu.

Naše skupina je opravdu více nabitá, ale na to se nesmíme ohlížet. Musíme makat a udělat vše pro play off.

V poslední době se hodně mluví o APK, hokejoví fanoušci si na ní hodně stěžují. Myslíš si, že bychom spíš měli převzít model NHL?

Abych řekl pravdu, moc se o to nestarám, ale bylo by dobré, kdyby si vzali za vzor NHL. Vedlo by to k lepší komunikaci.

Nezdají se ti kroky APK spíše ke zhoršení postavení hokeje v Čechách? Například uzavření extraligy a z toho vyplývající rozšiřování 1.ligy, vedlo k mnoha přestupům a už pomalu od začátku ledna nebylo pro spoustu klubů o co hrát.

Ano je to tak. Já jen doufám, že tento krok byl ojedinělý. Letos už se sestupovat bude a kvalita ligy půjde nahoru.

V této sezoně jsi nasbíral jedenáct kanadských bodů během 42 zápasů, což Tě řadí na první místo mezi berounskými obránci. Na trestné lavici jsi seděl celkem 42 minut. Patříš mezi tvrdé hráče?

Ne, mezi tvrdé hráče bych se neřadil. Snažím si hrát hodně s pukem a podporovat útok. To mě bavilo odmalička a jen doufám, že se mi bude dařit ještě víc.

V základní části jsi také odehrál 5 zápasů v druholigovém Mostu. Byl jsi tam přeřazen za špatné výkony nebo Most nutně potřeboval obránce?

Most měl menší krizi a obrátil se na Beroun zda by mu nepomohl. Jel jsem tam ještě s Martinem Kašákem. Poté si mě ještě vytáhli na play off, které se povedlo a Most postoupil do 1. ligy.

Momentálně patříš Kladnu. Přemýšlíš o extralize?

Extraliga je snem každého hráče a já doufám, že se mi tento sen splní.

Jak ses dostal do Berouna?

Já jsem se zde narodil, vyrůstal. Jsem zde maximálně spokojený. Hrál jsem za Kladno a odtamtud mě to zaválo sem.