Beroun – Muselo se to stát. Trenéři Berounských Medvědů Miloš Pecka s Petrem Vyskočilem v sobotu ráno, krátce před rozbruslením, dostali od vedení klubu zprávu, že u týmu končí. Jejich odvolání bylo vyvrcholením týdenní tvrdé práce, při kterém širší vedení hokejového klubu v čele s výkonným ředitelem Jaroslavem Nedvědem vyjednávalo  o jejich nástupcích. A jednání nebyla jednoduchá. Klub oslovil více než desítku trenérů, i hodně zvučná jména, jenže jít do velmi těžké situace, kdy Medvědům stále reálně hrozí baráž, se nikomu nechtělo. Vedení klubu nakonec dokázalo přesvědčit Radoslava Svobodu, který mimo jiné dříve trénoval v Havlíčkově Brodě, v Jihlavě a v loňské sezoně dělal asistenta Josefu Řeháčkovi ve Vrchlabí.

Sobotní předzápasový trénink už vedl nový kouč Radoslav Svoboda. Prozatím bude novému trenérovi pomáhat Jaroslav Nedvěd. V průběhu dalších dní i podle vývoje skupiny o udržení, bude vedení případně dále jednat o dalších možnostech. „Museli jsme udělat změnu. Dát týmu nový impuls, ale vyjednávání byla složitá. V kontaktu jsme byli s několika možnými kandidáty, ale vždy se situace nějakým způsobem zkomplikovala. Uvidíme, jak to bude vypadat dál, věřím, že se zvedneme,“ řekl prezident klubu Viktor Burkert st.

V souvislosti s touto změnou přišel klubu na pomoc i jeho dlouholetý bývalý generální manažer Josef Drda. „Pana Drdu jsem oslovil před týdnem a požádal ho, jestli by nám nepomohl v těžké situaci a on neváhal ani vteřinu a hned se aktivně zapojil do spolupráce s Jardou Nedvědem,“ řekl jeden ze širšího vedení klubu Viktor Burkert ml. Role pana Drdy spočívá především v podpoře administrativních činností klubu, aby se Jaroslav Nedvěd mohl plně soustředit na sportovní dění okolo A týmu mužů a především na svůj výkon na ledové ploše. „Jardu, který odvedl v posledních dnech opravdu mnoho manažerské práce a vedl velice složitá jednání s kandidáty na trenéry, nyní potřebujeme především na ledě, vždyť je to náš nejzkušenější hráč,“ potvrdil jeden z důvodů angažování pana Drdy Viktor Burkert ml.

Do dění v klubu se v posledním týdnu aktivně vložil i jeho prezident pan Viktor Burkert st., který mimo jiné promluvil ke klíčovým hráčům týmu. „Všichni ti kluci moc chtějí v Berouně ligu udržet a já jim plně důvěřuji. Věřím, že pro to udělají vše,“ řekl prezident klubu.

V uplynulých týdnech se navíc vyrojily spekulace týkající se finanční situace a zajištění klubu. I na tomto poli vedl prezident klubu několik důležitých jednání. „Mohu potvrdit, že sezóna je v Berouně finančně zajištěna a to i díky podpoře jednoho z našich klíčových a důležitých partnerů, který nám přislíbil svou podporu. Jednání s dalšími partnery samozřejmě budou pokračovat, protože nás čeká ještě dlouhá doba do konce sezóny. Tím, že jsme se dostali tam, kde jsme, se samozřejmě vše zkomplikovalo a sezóna se tím logicky prodraží,“ uklidňuje fanoušky prezident klubu.