HC Jesenice – HK Králův Dvůr 2:3 sn

Králův Dvůr trápila před utkáním rozsáhlá marodka a k utkání tak s týmem odjelo i několik juniorských hokejistů Berouna. Závěrečný duel základní části měl rozhodnout o tom, jaké soupeře dostanou oba týmy do prvního kola play off. V případě vítězství by Královodvorští narazili na Velké Popovice či Mladou Boleslav a v případě prohry by se utkali s mužstvem Slaného.

Utkání začalo velmi opatrně a oba týmy hrály se zajištěnou obranou. Jeseničtí hráči byli během celého zápasu rychlejšími bruslaři, hosté na tom ale byli lépe herně. První dvacetiminutovka patřila hráčům Králova Dvora. První branky se diváci na zimním stadionu ve Velkých Popovicích, kde hráči Jesenice hrají své domácí zápasy, dočkali ve 12. minutě. Vteřinu po skončení přesilové hry dorazil za záda gólmana Hinze kotouč Daniel Brodan po střele Malečka od modré čáry. Hosté byli aktivnějším týmem i ve zbytku první třetiny a svou převahu přetavili i ve druhou branku. Tři minuty před koncem první části se po úniku a přihrávce Amlera trefil Marek Kardoš. Do kabin tak oba týmy odešly za dvougólového vedení Králova Dvora.

Ve druhé dvacetiminutovce se dostali ke slovu zase hráči Jesenice. Ti dokázali nejprve po třech odehraných minutách snížit. Na rozdíl jediné branky snížil Čermák, který využil zakrytého výhledu gólmana Vítkovského a jeho střela skončila v síti. Po hodině hry pak domácí mužstvo dokázalo i vyrovnat na 2:2, když po půlhodině hry úspěšně dorazil puk do branky Pešta.

Do závěrečné třetiny nastoupil v brance Jesenice někdejší gólman Králova Dvora Aleš Flígr, který si poradil se všemi střelami aktivnějšího hostujícího celku. Králův Dvůr hrál sice třikrát v početní výhodě, ale bezchybného Flígra v brance Jesenice překonat nedokázal. Ve třetí třetině se diváci branky nedočkali a na řadu tak přišly pro Králův Dvůr neoblíbené samostatné nájezdy. Králodvorští prohráli v této disciplíně v letošní sezóně už sedmkrát. Tentokráte se ale karta obrátila a hostující hráči se po trefě Šnaidaufa a rozhodující brance Marka Najmana radovali ze zisku druhého prémiového bodu.

Poté se čekalo na ostatní výsledky tohoto kola, které mělo rozhodnout o tom, kdo se v prvním kole vyřazovací části střetne s hráči Králova Dvora. Jejich soupeřem nakonec bude mužstvo Mladé Boleslavi B.

Branky: Čermák, Pešta – Brodan, Kardoš, rozh. nájezd Najman. Rozhodčí: Lukavský P., Lukavský J., Větrovský. Vyloučení: 5:2. Třetiny: 0:2, 2:0, 0:0 – 0:1. Diváků: 95.

Králův Dvůr: Vítkovský – Vacek, Křesťan M. Křesťan R., Malček, Brodan, Kardoš, Prošek, Najman, Landa, Šnajdauf, Amler.