Retro Cup se koná v sobotu 9. dubna a zúčastní se ho i velké hokejové hvězdy minulosti. Za všechny jmenujme sparťana s kladenskými kořeny Petra Tona, mistra světa Tomáše Vlasáka, litvínovskou ikonu Viktora Hübla, rokycanského Jiřího Hanzlíka, ale i legendu domácí, berounskou, Petra Šinágla.

"V roce 2014 nás společně s kolegou napadla myšlenka, že bychom mohli osvěžit zimní stadion v Berouně, jelikož po stagnaci dospělého hokeje zde nic kromě mládeže nezbylo. Slovo dalo slovo a v dubnu 2015 se povedlo dát dohromady velice dobře obsazený turnaj, kterému jsme dali název Retro Cup, který se postupem času změnil na hokejový turnaj legend," popisuje začátky pořádající Marek Potěšil a dodává, že z celé, původně jednorázové akce, kterou podporuje svojí záštitou a grantem Město Beroun, se stala tradice.

Návrat Jaromíra Jágra do Liptovského Mikuláše.
Na Liptově Jágr zase skóroval a vtipkoval: Břevno z nájezdu? Pro mě gól!

Už proto, že turnaj má výborné ohlasy u veřejnosti i médií. "Proto budeme samozřejmě po dohodě se samotným Janem Alinčem v turnaji pokračovat a rádi se budeme snažit opět mu pomoci, jelikož jeho léčba je velice nákladná a nemalé peníze je třeba investovat do rekonstrukce na bezbariérové bydlení," dodal Potěšil.

Ten oslovil i partnery turnaje a získal jich skutečně mnoho. A bude šťastný, když si cestu na zimní stadion do Berouna najdou i fanoušci. Hrát se bude v sobotu od 9 hodin a dorazit by měli kromě Jana Alinče, Liběna Hlinková, která je garantem nadace Ivana Hlinky, Dominik Hašek, Jaroslav Špaček, Libor Procházka (vítězové z Nagana), Jaroslav Hlinka, Roman Málek, Jiří Veber, Milan Nový a další osobnosti nejen z hokejového prostředí.

Účastníci turnaje 2022 - Lokomotiva Beroun, Poldi Kladno, Sparta Praha, Chemopetrol Litvínov, MDPM Rokycany a nováček Tygři Černošice.