Sobotním duelem v Litvínově zakončí svojí letošní pouť hokejovou sezonou Berounské Lvice. O titul se v Top divizi perou Slavia Praha s Karvinou, které ji jako jediné tvoří. Pro Lvice je třetí příčka velkým úspěchem s velmi mladým týmem.

V posledním ligovém utkání na domácím ledě si Lvice vychutnaly hostující Roudnici, kterou smetly 10:1, a to díky šestigólové exhibici Mazancové. „Ta byla plná chuti po několikatýdenní pauze v důsledku zranění," podotkl trenér Lvic Václav Roztočil.

Čtěte také: Nejlepší sportovec kraje: nominace je v plném proudu

Už v první minutě bylo skóre ještě 1:1, Berouňačky získávaly převahu a tím chuť přidávat branky. Domácí brankářka Pejšová měla usnadněnou práci v tom, že se hrálo převážně ve třetině soupeřek. „Za náš tým nastoupily všechny hráčky, i ty které měly v průběhu roku volno. Historickým zápisem se uvedly dvě hráčky, když vedle sebe v útoku hrály máma Lucie Vaníčková s dcerou Annou. Rozdíl, ale jenom věkový, byl rovných čtyřiatřicet let. Obě si poprvé v životě zahrály spolu a máma Vaníčková má dokonce asistenci na jednu krásnou branku z hole ´hokejové ďáblice´ Mazancové, která si krásně najela na přihrávku a z blízka propálila brankářku Roudnice," usmíval se Václav Roztočil.

Vítězstvím si tedy Lvice zajistily bronzovou příčku v lize s náskokem deseti bodů před čtvrtými Pardubicemi. „Naše Lvice se mohou tímto umístěním pyšnit, a to už potřetí za sebou. Pro Beroun je ale toto umístění nedoceněné a je asi dáváno na úroveň jakobysportům, jako jsou piškvorky a podobně. Škoda, že si představitelé města Berouna neuvědomují, co první liga ve městě okresní velikosti znamená, a tak snad jenom medvědi na městské hoře jsou v povědomí veřejnosti známější," rozčiluje Václava Roztočila, který by rád získal více peněz pro tým na dotacích.

Po Litvínově čeká na Lvice ještě několik reprezentačních povinností. „Za úspěšné tažení v celé sezoně musím holkám poděkovat a popřát hodně dalších úspěchů," dodal Roztočil.