Turnaj týmů Lokomotiva Beroun, Poldi Kladno, Sparta Praha a Baník Příbram začíná v půl desáté, konec je plánován do 16 hodin. Na otázky týkající se nejen turnaje odpověděl Deníku jeden z jeho hlavních organizátorů Marek Potěšil.

Jak vznikla myšlenka Retro Cup uspořádat?
Prvotní zájem byl ten, že by se Miloslav Křesťan starší rád sešel s partou kluků, nyní chlapů v produktivním věku, kteří mu jako děti dělali radost z toho, jaké výsledky pro něj respektive pro klub Lokomotiva Beroun získali.

Teď trochu zavzpomínejte.
Od svých prvních krůčků jsme pod jeho drilem trénovali a on nám dával co pro to a nikomu nic neodpustil, ba naopak. Na každém tréninku probíhala kontrola žákovských knížek a na základě toho, jak se kdo učil, mohl chodit na tréninky. Jelikož většina z nás, kteří jsme za jeho tým hrál, se ve starších žácích rozutekla do klubů s většími ambicemi, převážně na Kladno, tak jsme se díky mnoha kontaktům nakonec rozhodli pojmout tuto akci jako turnaj a oslovili jsme týmy, se kterými jsme se utkávali nejčastěji.

Hrát budou čtyři celky, měli jste ještě někoho v myšlenkách?
Pokoušel jsem se navázat spojení s Martinem Strakou, ale v té době, kdy se dával turnaj dohromady mu umřel otec, a tak se Škoda Plzeň nezúčastní.

Na organizaci se hodně podílí samozřejmě HK Králův Dvůr, kde jste sekretářem. Králův Dvůr postoupil zpět do krajské ligy. Lze považovat sezonu za úspěšnou?
Ano, naším cílem byl jednoznačně postup do ligy a to se nám podařilo, i když to byl boj až do posledního kola. Všem, kteří se na postupu podíleli bych rád srdečně poděkoval. Jedná se o partnery a sponzory klubu, hráče a především fanoušky, kteří i přes to, že jsme hráli nižší soutěž, na nás nezapomněli a jezdili v hojném počtu i na venkovní utkání.

Kdo z hráčů HK Králův Dvůr se objeví na ledě?

Radek Křesťan, Pavel Maleček, já a Petr Pudhorocký, který bude hrát na výjimku, jelikož turnaj je určen pro ročníky 1972-1974 a on je mladší. Ale v každém týmu bude nějaká výjimka.

A na které největší hvězdy se mohou diváci těšit?
Předběžně jsou domluveni třeba Libor Procházka (olympijský vítěz a 2x mistr světa), František Kaberle mladší (4x mistr světa), Jiří Kuchler (EHC Weiden), Zdeněk Nedvěd (bývalí hráč Toronto Maple Leafs) Václav Slánský (skaut New Jersey Devils) Michal Sup (Sparta Praha a reprezentace). Bohužel nepřijede Petr Ton, který je operaci lokte.

Prý přijede i další olympijský vítěz.
Ještě nemám potvrzeno, ale jedná se také s Pavlem Paterou. Mluvil jsem také s Jaromírem Jágrem, ten se mi osobně omluvil, jak víme, je v přípravě na světový šampionát.

Na jaké setkání se osobně těšíte?
Já se těším na všechny, nerad bych byl konkrétní a na někoho zapomněl, bylo by to vůči ostatním nefér. Fakt je ten, že s některými jsme se od školních let neviděli a o to budou setkání zajímavější.

Co všechno je připraveno pro diváky?
Vstupné není žádné, chceme, aby tuto akci navštívilo co nejvíce lidí. Snad je jména, která se chystají na RETRO CUP, přilákají. Ve V.I.P. salónku zimního stadionu bude občerstvení a jeden stánek bude i venku u vchodu na zimák. Všichni jsou srdečně zváni a pokud vše dopadne podle představ, rádi bychom uspořádali i krátkou autogramiádu.