Domácí hokejisté hráli velmi dobře především v první třetině. „Šli jsme do zápasu s tím, že jsme chtěli Chomutov potrápit, což se nám povedlo. V začátku jsme chtěli hrát agresivně, a to se nám dařilo. Bylo tam hodně faulů ze strany hostů, bohužel jsme ty přesilovky neproměnili,“ podotkl Doležal.

Při náporu Medvědů se paradoxně dostali do vedení hosté, kteří se prosadili v oslabení. Berounští ale dokázali vyrovnat a když pak ve druhém dějství i díky skvělému Furchovi ustáli tlak soupeře, poslal je patnáct vteřin před druhou sirénou do vedení Rudovský. Medvědi pak zaspali úvod třetí části, kdy hosté vyrovnali.

Zhruba v polovině třetího dějství se Chomutov dostal do vedení. „Škoda dvou útočných faulů ve třetí třetině, ty byly naprosto zbytečné. Tím nás hosté dostali znovu pod tlak, tam se to asi zlomilo,“ uvedl trenér Doležal. Severočeši nakonec šli do vedení v 50. minutě, když čárový neodpískal metrové postavení mimo hru.

„Co se týče ofsajdu při rozhodujícím gólu, prostě to rozhodčí přehlédli. Je to škoda, protože jsme sahali po remíze, ale na druhou stranu tým podal výborný výkon a nám nezbývá než si přát, aby nám to vydrželo do play–off,“ poznamenal Jiří Doležal, kterého určitě těší, že se těsně před vyřazovacími boji vyprázdnila Medvědům marodka. „Po delší době máme mužstvo trochu pohromadě a bylo to vidět. Dnešní zápas jsme si řekli, že chceme hrát jako play–off a myslím, že jsme to tak hráli,“ uvedl trenér Medvědů, který si přeje, aby hráčům zdraví vydrželo do příštího týdne, kdy se již hrají zápasy play–off.

A Berounští teď budou mít hodně nahuštěný program. Po pondělním zápase v Ústí nad Labem již ve středu a ve čtvrtek hrají doma první dva zápasy play–off a hned v sobotu a v neděli je pak čekají utkání na hřišti soupeře. „Během šesti dnů se nesmyslně mohou hrát čtyři zápasy. Nechápu, kdo to takto rozlosoval, kdy se po pondělku hraje takovýmto způsobem,“ zlobil se Doležal, který si ze soupeřů pro play–off nevybírá. „Ani si nemůžeme vybírat. Nejméně si asi můžeme přát Benátky, které to jako jediné mohou našlapat z Liberce. Ale je to play–off a v těch utkáních budou rozhodovat chyby. Kdo jich udělá méně, ten vyhraje,“ dodal na závěr trenér Doležal.