Nakonec rozhodl první duel série, v němž Medvědi v sobotu vyhráli v moravské metropoli 7:6. Doma totiž horko těžko uhájili remízu 5:5 a do prodloužení se tak nemuselo.

Trpělivostí nejdál dojdeš. Svého tradičního hesla se Medvědi drželi až do chvíle, kdy vedli 5:1. Na šance si v pohodě počkali, proměňovali je lépe než protivník, navíc výborně zachytal jejich nejlepší hráč v celém play-off – Martin Frolík. Na úvodní branku hostujícího Kubicy brzy odpověděl výtečnou individuální akcí Rudovský, po něm klapla spolupráce Balásze se zakončujícím M. Tvrzníkem.

Ve druhé čtvrtce vylétly berounské akcie ještě výš po ráně Šinágla, ale nejvyšší hodnotu burzovní lístek ukazoval až v dějství třetím po bombě Balásze a průniku Snopka Jenže závěrečná čtyřminutovka třetí čtvrtiny se pro ně stala noční můrou. Soupeř čtyřmi zásahy neskutečně rychle vyrovnal a začínalo se odznovu.

Teprve v poslední čtvrte se domácí mašina vrátila k poctivé obranné složce, hostům navíc vytekly nervy a v závěru po zbytečných excesech (hození láhve na hřiště) hráli dlouho ve dvou proti čtyřem. Ubránili se, v posledních vteřinách dokonce vážně atakovali šestý gól, ale skvělý Frolík byl proti, a protože dvounásobnou početní převahu nevyužili ani Brňané, zvedli mistrovskou trofej nad hlavu borci Berouna. „Zaplaťpánbůh, že jsme to udrželi. Za stavu pět jedna jsme trochu přestali hrát, byli moc pasivní, ale nakonec to stačilo,“ řekla po utkání finálový posila Medvědů Jan Snopek.

Berounští medvědi - Mission Roller Brno 5:5 (2:1, 1:0, 2:4, 0:0). Branky: 10. Rudovský, 11. M. Tvrzník, 17. Šinágl, 26. Balász, 32. Snopek - 7., 32. a 34. Kubica, 35. Polanský, 35. Brož. Rozhodčí: Jílek, Rozlílek. Vyloučení: 5:9, využití: 2:0.

IHC Berounští Medvědi: Frolík - Wütherle, Kala, Tvrzník, Snopek, Pilař, Vondrák, Šinágl, Besser, Balázs, Rudovský, Novotný, Vlček.

Mission Roller Brno: Jirkův - Vavruška, Brož, Šebek P., Strýček, Demel, Skácel L., Kubica, Polanský, Šebek D., Rajnoha, Skácel R., Barus.