Ten sice dostal první branku od Zemana, ale poté převzal taktovku a ve 21. minutě už vedl pro hosty hrozivým rozdílem 7:1. Hotovo sice ještě úplně nebylo, Čerti se dotáhli na 7:5, ale vzápětí neuhlídali Novotného a zápas se poté už spíše dohrával.

„Dnes to bylo o tom, abychom začali tak, jako jsme skončili v sobotu, což se bezezbytku povedlo. Bohužel jsme poté ukázali trochu české vlastnosti a podlehli uspokojení, ale náskok už byl vysoký. Zápas jsme odehráli na špičkové inlinové úrovni,“ velebil svůj celek jeden z koučů Berouna Martin Mecera, který měl i speciální žádost, pochválil brankáře Martina Frolíka.

Jeho protějšek Vladimír Kameš uznal kvality soupeře. „vyhráli zaslouženě, ještě pořád jsou vyhranější a tedy lepší. Dnes už jsme samozřejmě riskovali, protože jsme potřebovali vyhrát. Rozhodlo se asi už včera, tam jsme měli náskok udržet,“ konstatoval s tím, že bronzové medaile bere. „Zase se můžeme zlepšovat,“ uzavřel.

HC Berounští medvědi – IHC Čerti Kladno 9:5 (2:1, 5:1, 1:3, 1:0). Branky: Rudovský, Balázs 2, Tvrzník, Šinágl, Vlček, Wütherle 2, Novotný – Plekanec 2, Zeman, Toman, Vyskočil.