BEROUN – MOST 3:4SN

Úvod vyšel Medvědům skvěle a hned z první rány na branku Klhůfek po parádní příhře Karpova skóroval. Až do poloviny prvního dějství byli Berounští lepší, jenže pak se nechali hodně hloupě vyloučit do tří a hosté trestali. Od modré se pěkně trefil Charousek. V 17. minutě pak Most šel do vedení, když po velké chybě berounské defenzivy pohodlně skóroval Čurilla.

Od druhého dějství byli Medvědi lepší a v polovině zápasu se také dočkali zaslouženého vyrovnání, když v přesilovce pět na čtyři po závaru propálil chumel hráčů Přindiš. Beroun pak mohl jít i do vedení, hosté totiž šli do tří. Jenže v něm chyboval Kaláb a situaci následně hasil faulem, za který rozhodčí nařídil trestné střílení. To následně Gengel s přehledem proměnil a diváci tak viděli jeho pověstnou stojku na hlavě.

Pak ovšem přišla série vyloučení hostů a Most hrál bez pěti vteřin tři minuty ve třech, přičemž více než půl minuty dokonce Beroun hrál šest na tři. Přesilovku ale Medvědi sehráli naprosto katastrofálně.

Do třetího dějství nastoupili Berounští ve velkém stylu a hosté se nestačili otáčet. Několik šancí sice Volke skvěle pochytal, ve 44. minutě ovšem Klhůfek srovnal na 3:3. Nápor Medvědů pokračoval, jenže co dokázali domácí spálit bylo neuvěřitelné. „Ve třetí třetině jsme hráli tak, jak bych si představoval. Byli jsme jasně lepší, ale neproměnili jsme tam několik tutových šancí," zmínil trenér Totter. Rozhodnutí nepřineslo ani prodloužení, ve kterém Beroun zahodil dlouhou přesilovku pět na tři. Rozhodnout tak musely nájezdy.

V nich se na domácí straně nedařilo Padělkovi a Vostřákovi. Klhůfek sice první nájezd proměnil, v rozhodující sérii ale zklamal. Nakonec si Most díky Gengelovi odvezl dva body.

Branky: 2. Klhůfek (Karpov, Doležal), 30. Přindiš (Karpov, Doležal), 44. Klhůfek (Doležal, Karpov) – 11. Charousek (Pavlů, Slavíček), 17. Čurilla (Nedrda, Pavlů), 36. a rozh. nájezd Gengel. Rozhodčí: Pražák. Vyloučení: 8:9 navíc Tauš (Most) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Třetiny: 1:2, 1:1, 1:0.

Beroun: Benda – Přindiš, Jebavý, Ruprecht, Pour, Kaláb, Knesl, Krejčí – Karpov, Belay, Plichta, Vostřák, Bárta, Doležal, Hošťálek, Čurda, Havel, Pavel, Klhůfek, Padělek, Meidl.