Trochu stínu přece jen na berounský led padlo. Domácí publikum bylo nespokojeno s výkonem sudího Jílka. Vyčítalo mu obě inkasované branky v základním čase, kdy ta Moskalova padla ve druhé části při 48 vteřin trvající přesilovce pět na tři a Hradec jí otevřel skóre. Druhá na 2:2 přinesla ještě více emocí, když po zákroku jednoho z hradeckých hráčů zůstal u mantinelu ležet otřesený Doležal, ale Jílek nechal ve hře pokračovat, ex-berounský Švagrovský vysunul Tvrdíka a ten vyrovnal na 2:2 (34.)

Už předtím však led patřil dobrých deset minut tentokrát dobře hrajícím Medvědům. Ti v přesilovce vyrovnávali ostrou ranou Přindiše od modré a poté se hezky trefil do růžku Lenc.

Hradec v sezoně Berounu zatím pokaždé nedal naději, vyhrál 5:1 a 5:2, tentokrát ale už bez odvolaného kouče Hostáka, jehož nahradil Jiří Kučera, vládu nad hrou získával až ve třetím dějství, kdy domácí podržel výtečně chytající Sedláček (střely na bránu vyzněly pro hosty v poměru 43:30). Přitom trenér Petr Novák uvažoval, že dá přednost náhradníku Kůdelovi.

Právě Sedláček udržel remízu 2:2 až do 60. minuty, ovšem Medvědi litovali nakonec asi víc.

V čase 56:22 se do úniku dostal útočník Mrňa, byl zezadu faulován a rozhodčí nařídil trestné střílení. K němu se rozjel sám postižený, ale gólman Čech nemusel ani zasahoval, puk mířil nad branku.

A protože ani v prodloužení gól nepadl, rozhodly nájezdy. Ty se však jely na dost špatném ledě a prakticky všem hráčům se kotouč postavil na hranu.

Lépe si s tím poradili Východočeši. Už v první sérii skóroval Tvrdík a jeho trefa se ukázala rozhodující, protože na druhé straně neuspěli postupně Lenc, Bárta ani Hrdel. Hradecký Mikeska trefil tyčku.

BEROUN – HRADEC KRÁLOVÉ 2:3 po sam. nájezdech

Branky: 25. Přindiš, 26. Lenc – 34. a roz. nájezd Tvrdík, 22. Moskal. Rozhodčí: Jílek – Polonyi, Kreuzer. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 150. Třetiny: 0:0, 2:2, 0:0 – 0:0.

Beroun: Sedláček – Krejčí, Přindiš, Jebavý, Šulc, Kaláb, Knesl, Beneš – Kadlec, Hrdel, Plichta, Stromko, Jonáš, Fiedler, Bárta, Doležal, Hošťálek, Lenc, Polák, Mrňa. Trenér: Petr Novák.