Zápas sledovala pozorně a návrat kanonýra třineckých Ocelářů očekávala s mírným napětím. „Martin hokeji dává všechno. Zodpovědně a poctivě se připravuje nejen na sezonu, ale na každý hokejový zápas, který má před sebou. Ke všemu ale patří i trochu toho štěstíčka. Pozvánka do reprezentace ho moc potěšila,“ prozradila Jitka Růžičková.

Výkon českého týmu však nebyl v prvních dvou dějstvích uchvacující. „První dvě třetiny nebyly pro tým opravdu nejlepší. Kluci chtěli zahrát co nejlépe, chtěli udělat maximum, aby potěšili a nezklamali fanoušky, kteří jim přišli do O2 Arény zafandit, a že jich nebylo málo. Jistá nervozita před vyprodanou halou byla znát, ale hráči jsou jenom lidi a ne stroje, takže určitá psychika nezklamat, potěšit a zahrát výborně určitě hrála velkou roli. Navíc bylo velmi nepříjemné inkasovat dva góly a prohrávat, ale Finové vlétli do zápasu velmi dobře, což se projevilo vstřelenými rychlými góly,“ viděla úvod díky synovi a další části rodiny velká hokejová odbornice.

Ve třetím dějství se vše obrátilo. Růžička si našel svojí parketu a dokázal vyrovnat a rozhodnout v prodloužení. „Prvním gólem, který Martin dal po krásné souhře se spoluhráči ze své střelecké oblíbené pozice, tým nakopl. Zápas pak vypadal úplně jinak, najednou jsme na ledě byli my a soupeři nestíhali. Byl to nádherný gól, který krásně sehráli. To, že budou ještě další dva, jsme vůbec nečekali. Je to sport, kde se může stát cokoliv a tentokrát se štěstí obrátilo na českou stranu. Kluci obrátili zápas, který první dvě třetiny vůbec nevypadal pěkně,“ chválila Jitka Růžičková, která dodala: „Atmosféra v hale byla neskutečná. Poslední třetina a prodloužení byla pro diváky hodně adrenalinová, atraktivní, emotivní, prostě se vším, co sport může ukázat. Myslím si, že lidé si to hodně užívali.“

Hattrick hráče v národním týmu padl po šesti letech, u Růžičků bylo hodně důvodů k oslavám. „Martin byl moc spokojený, byl rád, že se jim zápas povedl obrátit a nakonec v prodloužení vyhrát. S manželem jsme si to moc užívali. Martinovi jsme gól moc přáli a on nás nakonec překvapil hattrickem. Co k tomu dodat, i nějaká slzička ukápla a při skandování jeho jména celou O2 Arénou byla i husí kůže. Oslavička jako taková určitě proběhne o Vánocích, na které se moc těšíme. Hlavně se všichni sejdeme a při sklence dobrého vína si určitě užijeme rodinnou vánoční pohodu,“ těší se na blížící se svátky Jitka Růžičková, která bude dnes opět držet palce celému českému týmu včetně svého syna.