Na úvod si vzal slovo Filip Vaněček, výkonný ředitel berounského hokejového klubu, který se krátce ohlédl za minulou sezonou. „Náš cíl, kterým bylo play off, nám těsně unikl. O patnáct vteřin. Chyběly nám určité maličkosti. Remízové zápasy, které jsme ztratili v prodloužení nebo při nájezdech, nás srazily opět do bojů o udržení. Minulá sezona byla velmi těžká. Jsem rád, že jsme to ustáli a věřím, že v nadcházející sezoně se do play off dostaneme,“ uvedl Vaněček, který také zmínil, že kádr doznal během léta výrazných změn.

Kádr mohou doplnit hráči Sparty i Kladna

Medvědi nezískali během léta jen mladé hráče. „Největší posilou je Jirka Hašek. To, co jsme od něj čekali, zatím plní. V posledních dnech má bohužel problémy s kotníkem. Už se to ale stabilizuje, takže by už měl jít na led,“ uvedl trenér Richard Žemlička. Berounská soupiska v současné době hlásí více než deset nových jmen, tento počet ale podle všeho nemusí být konečný. „Do začátku sezony může dojít k několika změnám,“ podotkl Vaněček.

A o které hráče jde? Ze Sparty se mohou v Berouně objevit útočník Luňák, který hrál v Berouně v loňské sezoně, a obránce Zacpálek. Oba odehráli v berounském dresu v přípravě po jednom utkání. „Ještě nás čeká jednání s generálním manažerem Sparty Petrem Břízou. Budeme si upřesňovat další podrobnosti ohledně těchto hráčů. Zatím na soupisce nejsou,“ zmínil výkonný ředitel Medvědů Filip Vaněček. Jednání probíhají i s vedením Kladna, ze kterého by mohli Medvědům pomoci například útočníci Gengel, Melka a Dalecký. „Tato možnost může nastat. Vše je v jednání, nerad bych se k tomu teď vyjadřoval. Do začátku soutěže se v tomto směru může leccos stát,“ doplnil Vaněček.

Za zmínku určitě stojí, že Beroun bude v letošní sezoně partnerským klubem Kladna a Sparty Prahy. „Máme uzavřenou smlouvu s Kladnem a se Spartou. S Kladnem ale nikdy nebyl problém i bez smlouvy. Spolupráce by měla fungovat,“ uvedl výkonný ředitel Medvědů Vaněček, který dodal, že berounský celek spolupracuje také se Slavií Praha, ze které přišli do Berouna obránci Jebavý s Hertlem, útočník Hafenrichter a brankář Furch.

Trenéři změnili herní systém

Poté se ke slovu dostal trenér Richard Žemlička, který zhodnotil přípravu a připomněl, že kádr se tvořil postupně. „Většinu zápasů jsme odehráli v improvizovaném složení. Zápasy proběhly plus, mínus, jak jsme chtěli. Trochu jsme změnili systém oproti loňské sezoně. Chceme hrát celoplošný agresivní hokej se systémem jedna, jedna, tři. Tím jsme vlastně i začínali,“ poznamenal trenér Medvědů.

Ti v přípravě dostávali hodně branek. „Bylo to tím novým stylem a bylo tu také hodně hráčů na zkoušku. Pro většinu hráčů to bylo něco nového a museli se s tím sžít. S postupem času se to zlepšilo a až na zápas v Kadani se situace stabilizovala. Začali jsme hrát to, co jsme chtěli a začalo to fungovat,“ zmínil Žemlička, který se poté vrátil i k zmíněnému utkání v Kadani, kde Medvědi prohrávali v polovině střetnutí 0:6, nakonec ale zkorigovali stav na 6:3. „Ještě v pondělí jsme měli těžké tréninky. Trénink před zápasem byl velice náročný, potřebovali jsme si vyzkoušet několik věcí. A než jsme se do zápasu dostali, bylo tam několik individuelních chyb a z toho pramenil výsledek v půli zápasu. Ve druhé polovině jsme se velice zlepšili a myslím, že jsme pak byli lepším týmem,“ podotkl trenér Žemlička.

Na tiskové konferenci také padl dotaz na trenéry, v čem vidí rezervy mužstva. „Podle obdržených branek máme největší slabinu zatím v brance. Doufám, že ve spolupráci s Jirkou Hájkem, který se brankářům věnuje, to posuneme někam jinam a nebudeme dostávat tolik gólů,“ poznamenal asistent trenéra Jiří Doležal. Richard Žemlička poté dodal, že Dominik Furch má podporu trenérů.

Sparťané už se Slávisty kamarádí

Tiskové konference se zúčastnili také tři hráči Medvědů: Jaroslav Nedvěd, Jiří Novotný a Jiří Hašek. Prvně jmenovaný přítomným mimo jiné osvětlil, jak se v jedné kabině snesou hráči Sparty a Slavie. „Je to trochu zvláštní pocit kamarádit se Slávistama, ale už jsme si zvykli. Nějaké vtípky a narážky proběhly, ale teď už to vynecháme a budeme se soustředit na to, abychom všichni táhli za jeden provaz jako tým,“ uvedl nejzkušenější hráč Medvědů Jaroslav Nedvěd.

Zkušeností na rozdávání má i útočník Jiří Novotný, který našel v přípravě nebývalou střeleckou formu. „Sám nevím, kde se to ve mně vzalo. Jsem za to rád. Možná je to novými hokejkami. Je to o štěstí, sedli jsme si s klukama, se kterými jsem hrál,“ uvedl Novotný, který bude v nadcházející sezoně plnit roli kapitána. Útočník, který vždy odvedl na ledě mnoho černé práce také potvrdil, že v kabině je výborná parta. „Určitě je. Noví kluci se rychle zapracovali a sžili se s kádrem. Myslím, že je to dobré,“ dodal Novotný.

Splní Medvědi cíl a postoupí do play off?

Poté se řeč točila kolem ambicí pro nadcházející sezonu. „Nechci mít velké oči, ale minimálně předkolo play off je náš cíl. Jiné cíle si dávat ani nemůžeme. Kdyby se nám povedlo být do Vánoc do osmého místa, bylo by to perfektní, ale když nakonec budeme desátí, tak se zlobit nebudeme. Určitě chceme skončit na místě, které bude zaručovat postup do play off,“ uvedl výkonný ředitel Medvědů Vaněček, který se vyjádřil i k finanční situaci klubu.

„Finanční situace je dnes složitá v celé společnosti. Přes léto, protože jsme udělali různá úsporná opatření, jsme na tom zapracovali, abychom předešli problémům. Díky našim partnerům věřím, že se nám podaří sezonu zvládnout tak, abychom neměli problémy,“ poznamenal Filip Vaněček.

O podpoře rozhodne nové zastupitelstvo

Na závěr tiskové konference si slovo vzal starosta města Beroun Tomáš Havel. „Těžko v současné chvíli říct, jaká bude finanční podpora hokeje od města. O tom bude rozhodovat až nové zastupitelstvo po komunálních volbách. Podpora ale určitě zachována bude. Byla by škoda, kdyby v Berouně nebyl hokej na té úrovni, na které je. Mým přáním je, aby sezona dopadla co nejlépe a aby bylo v Berouně co nejvíce spokojených fanoušků,“ uvedl starosta města Beroun Tomáš Havel.

Soupiska HC Berounští Medvědi pro sezonu 2010/2011

Brankáři: Dominik Furch, Filip Novotný, Daniel Kareš.

Obránci: Jaroslav Nedvěd, Robin Malý, David Růžička, Jan Látal, Jiří Jebavý, Jiří Jelínek, Patrik Husák, Jaroslav Hertl, Jan Vacek.

Útočníci: Jiří Hašek, Jan Besser, Jiří Novotný, Ladislav Vlček, Michal Pavel, Martin Kupec, Jan Rudovský, David Švagrovský, Tomáš Karpov, Dominik Pacovský, Petr Kafka, Jaroslav Hafenrichter, Lukáš Žalčík, David Tůma.

Z kádru Medvědů odešli: Štelmach (Sokolov), Braniš (ukončil kariéru), Vojta, Diviš (oba Ústí nad Labem), Cunik (Slovensko), Bolf (Sparta), Tvrzník, Šinágl (oba Litoměřice), Fiedler (Havlíčkův Brod), Kopecký, Vošmik.