„V posledních zápasech jsem v Kladně nenastupoval a v klubu chtějí, abych se dostal do hry,“ vysvětlil mladý obránce nečekaný přesun. „Vyhrálo se, vybojovali jsme to, tak je to super. V úvodu zápasu jsme na Znojmo vletěli, ale pak jsme ho zbytečně pustili zpátky do hry. Po první třetině nám k tomu trenéři něco řekli a zbytek utkání už jsme zvládli,“ liboval si Vladimír Kameš po vítězné premiéře.

Angažmá v první lize přitom nebere vůbec jako trest: „Určitě ne, z Berouna jsem šel do Kladna a vždycky se sem rád vrátím. Navíc je pravda, že jsem v poslední době v Kladně nedostával moc příležitostí, tak jsem hostování docela přivítal.“

V prvním utkání nastoupil v obranné dvojici s dalším exkladenským hráčem Davidem Růžičkou. „Známe se už od juniorů, takže to bylo v pohodě. Před zápasem jsme si k tomu něco řekli a pak to snad zvládli bez problémů,“ řekl po utkání Kameš, který zná i spoustu dalších berounských hokejistů. „Určitě tak deset jedenáct kluků znám. Už při mém prvním působení tady byli třeba Jirka Novotný, Jarda Nedvěd, Honza Besser, Jirka Jelínek nebo Láďa Vlček. S dalšími se znám z Kladna.“

A jaký je podle Vladimíra Kameše rozdíl mezi první ligou a extraligou? „Těžko to můžu posoudit podle jednoho zápasu, ale pro obránce to zase tak moc velký rozdíl není. Možná je extraliga víc taktická, hráči si více hlídají svoje posty. Tady je to trošku rozlítanější,“ postřehl tvořivý obránce. Sám svůj výkon komentovat nechtěl. „Cítil jsem se dobře, ale sám sebe hodnotit nebudu. To by musel udělat někdo jiný,“ říkal skromně Vladimír Kameš.

I když bude nastupovat v první lize, svým způsobem si polepšil. Kladnu se v extralize nedaří, jde od porážky k porážce, naproti tomu Beroun se vyhřívá na čtvrté příčce. „Nálada je tady skvělá. Všichni se baví hokejem, i na tréninku je uvolněná atmosféra a každý si to užívá,“ přiznává Kameš, který si nenechal ujít ani utkání svého mateřského klubu v Českých Budějovicích. „Když jsem se vrátil z tréninku, tak jsem od druhé třetiny sledoval zápas na internetu, ale zase to dopadlo špatně. Nevím, proč se v Kladně nedaří. Kdybychom to věděli, tak to změníme,“ dodal Vladimír Kameš.

A jak hodnotil po utkání výkon Kameše berounský asistent trenéra Jiří Doležal? „Myslím si, že Kameš zapadl velmi dobře, i v závěru to dohrával. Je to hráč z extraligy, který když dostane pokyny, tak je plní. Dnes to bylo vidět. I když s námi byl jen na dvou trénincích, zapracoval se dobře,“ uvedl Doležal.