Na otázky Deníku odpovídala jedna z bývalých Lvic Milena Karešová, kterou si určitě pamatujete pod dívčím příjmením Trcková.


Kdo přišel před rokem s nápadem na setkání bývalých reprezentantek?
S nápadem přišly loni holky z Litvínova. Nevěděly, jak to dopadne, ale sjelo se nás dost a atmosféra byla vynikající.


Loni jste se některé bouřlivě zdravily. Opravdu se některé hráčky neviděly dvacet let?
Ano, skutečně jsme se některé neviděly i přes dvacet let. Uvítání a shledání bylo upřímné a veselé. O to více, že jsme spolu tvořily jeden tým, hrály sport, který nás baví. Zážitky jsme měli nejen sportovní a připomněly jsme si mladá léta. Prostě je na co vzpomínat.


Kdo je na setkání do Berouna pozván?
Pozvány jsou holky, které byly při prvních nominačních zápasech na první evropský šampionát žen v Düsseldorfu v roce 1989, ale i mladší.


Prozraďte, kdo se v sobotu na berounském ledě představí v dresech konkrétně?
Letos přijede více hráček než loni, a to jak na led, tak i na setkání mimo led. Hrajících by mělo být sedmadvacet. Přijedou holky z Litvínova, Kladna, Plzně, Pardubic, Písku, Brna a samozřejmě z Berouna.

Dostaví se také trenéři a těšíte se na ně?
Po úspěchu z loňska jsme rozšířily pozvání i na trenéry. Oslovily jsme trenéry z úplného začátku éry reprezentace žen, pány Roztočila, Müllera, Čapka, Černického a také Františka Kaberleho. Všichni pánové byli mile překvapeni a potvrdili nám účast, pouze pan Kaberle se nemůže zúčastnit, protože je nyní v Americe.


Dá se očekávat i příjezd hráček bydlících v zahraničí?
Ano, přijede jedna hráčka, která žije ve Švýcarsku. Loni se nemohla zúčastnit, protože byla jako rozhodčí na MS žen skupiny A. Mezi pozvanými hráčkami je jich mnoho, které hrávaly ve své sportovní kariéře v ženských týmech Německa a Švýcarska. Můžeme se pochlubit že, v roli rozhodčích se představí delegátka rozhodčích České republiky při Českém svazu hokeje a IIHF, pomáhat jí budou dva muži.


Bude nějaký předprogram?
Připraven není žádný. Ale po skončení zápasu, tedy asi v sedmnáct hodin, bude půl hodina volného ledu pro příchozí.

Jak dlouho se bude hrát?
Hrací doba bude klasicky třikrát dvacet minut. Reprezentační dresy v barvě bílé a červené nám zapůjčil ČSLH.


Očekáváte nějaké hecování?
Loňský zápas byl postaven „staré“ proti „mladým“, a jak každý sportovec ví, vždy mají tyto zápasy náboj. Letos budou hráčky rozděleny opět do dvou týmů dle klubové příslušnosti, jak ale neprozradím. Hecování patří ke kolektivním sportům a chybět nebude ani letos.


Můžeme se těšit na nějakou zajímavost?
Možná by bylo zajímavé po skončení zápasu spočítat věkový průměr jednotlivých družstev (smích). Po zkušenosti z loňského roku věřím, že nám motivace a chuť vyhrát chybět nebude. A síly nám budou stačit. Doufáme, že nehrající hráčky, rodinní příslušníci a příznivci ledního hokeje žen vytvoří na stadionu dobrou kulisu.

Po utkání určitě plánujete nějaké posezení, je to tak?
Po utkání je naplánováno společné posezení všech zúčastněných hráček, trenérů a příznivců. Připraveny budou k prohlédnutí dvě kroniky ženského reprezentačního družstva, staré repre dresy, fotky z reprezentačních akcí a pokud se povede i záznam z prvního reprezentačního zápasu konaném v Berouně v roce 1989.