Králův Dvůr – Benešov 5:2

Hokej, krajský přebor

Vstup do utkání se domácím příliš nepovedl. Během úvodních tří minut nasbíral Králův Dvůr tři vyloučení a dokonce musel hrát téměř dvě minuty ve třech. Výborná obranná činnost v čele s bezchybným Vítkovským v brance ale nepustila hosty do vedení. Naopak Králodvorští poté, co přežili další oslabení, sami udeřili. Rendla s Matulou se dostali do přečíslení dva na jednoho a prvně jmenovaný se štěstím dostal puk za záda benešovského gólmana – 1:0. O dvě minuty později se Králův Dvůr dostal do dvoubrankového vedení. To měl velice jednoduchou úlohu Kiribuchi, který zakončoval do prázdné branky – 2:0. V 17. minutě pak hráli domácí přesilovku a po devatenácti vteřinách ji zužitkovali, když se střelou od modré prosadil Landa – 3:0. V závěru první dvacetiminutovky pak Králův Dvůr přidal ještě gól v oslabení. Hamada vybojoval puk u mantinelu a jeho přihrávku poslal z těžkého úhlu do branky Matula – 4:0.

Ve druhé části domácí polevili a hosté mohli utkání zkorigovat. Naráželi ale na skvěle chytajícího Vítkovského, který doslova čaroval a naprosto vymazal benešovské střelce. V závěru druhé třetiny pak domácí přidali, ale ze značné převahy také nic nevytěžili.

V úvodu třetí části pak Králův Dvůr hrál opět dlouho oslaben o dva hráče a tentokrát se již Benešov dočkal. Střelou od modré se prosadil Vajshajpl – 4:1. Ve 46. minutě ale vrátil domácím vedení o čtyři góly Mareš, který své sólo s přehledem poslal mezi betony brankáře – 5:1. O minutu později opět udeřili hosté, když Štětina využil nedůrazu domácí obrany. Ve zbytku zápasu měly oba celky řadu šancí, ale skóre se již nezměnilo. V sobotu zamíří králo– dvorští hokejisté na půdu Mladé Boleslavi B.

Branky: 11. Rendla, 13. Kiribuchi, 17. Landa, 19. Matula, 46. Mareš – 44. Vajshajpl, 47. Štětina. Vyloučení: 11:5 navíc Mikeš 10 min. OT. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Rozhodčí: Čáp. Diváků: 110. Třetiny: 4:0, 0:0, 1:2.

Kardoš doufá, že mužstvo ještě pořádně zabere

Před prvním mistrovským utkáním v roce 2008 jsme krátce vyzpovídali asistenta trenéra a vedoucího hokejového družstva Králova Dvora Josefa Kardoše.

Jak jste spokojen s dosavadním umístěním svého týmu?

Celkem ano, ale doufám, že do konce soutěže ještě zabereme a bude to lepší.

Kdo je podle Vás největším favoritem na vítězství v krajském přeboru a proč?

HC Příbram a je tomu tak především proto, že se toho někdo ujal, dali dohromady tým a začali pořádně trénovat. Neméně důležité je také zázemí klubu, to si myslím, že hraje také dost velkou roli.

Jaká je podle Vás letošní úroveň soutěže?

Na krajský přebor je soutěž velice kvalitní a vyrovnaná.

Jak hodnotíte nový systém soutěže? (3-bodový systém, nájezdy v případě remízy)

Každý systém má své klady i zápory. Mně osobně se tento systém líbí.

Jak jste spokojeni s výkony rozhodčích v probíhající sezóně?

Kromě jediné trojice, která nepřispívá klidnému a plynulému průběhu utkání, jsme vcelku spokojeni. Věříme, že dělají vše, co umí, aby to, co se odehrává na hokejových kolbištích, byla plynulá pohledná hra a ne jak je občas slyšet z tribun „bramboračka“.