Před začátkem turnaje Kelti absolvovali pouze dvě tréninkové jednotky fyzické přípravy. Dubnová změna na pozici trenéra, kdy se kormidla chopil Ondřej Beneš, se ukázala jako změna trvalejšího rázu a „staronový" hrající kouč musel namixovat pro Highlanders Cup patnáctku hráčů s různým stupněm zkušeností. Vždyť v dresu Keltů poprvé nastoupili ex-Demoni Jaroslav Ficnar a v brance Petr Foukal. Rovněž znovunalezený syn Milan Smrčka nehrál na velkém hřišti více než rok a podobně na tom byl i Jirka Heroudek, který má s pětkovým hokejbalem minimum zkušeností.
V základní skupině se Kelti střetli s celky HC Olešník a HBC Třebíč. V prvním zápasu s Olešníkem Nižborští vyhráli 3:2, nicméně trenér Beneš musel o poločase hráčům důrazně domluvit. Druhý zápas přinesl bitvu se Slzou Třebíč. Moravané Keltům příliš problémů nedělali, početnější tým v bílých dresech šel za druhou výhrou od začátku a brankami Kohouta a Dvořáka po zásluze zvítězil 2:0. Brankář Foukal si připsal první čisté konto na turnaji.

KELTI NIŽBOR – DEGGENDORF 5:0
Ve čtvrtfinále Kelti narazili německo-český tým. Kelti se se svým protivníkem příliš nemazlili a brankářům Devils nasázeli během 24 minut hrubého času pět branek, když se postupně prosadili Heroudek, Lašek, Dvořák, Beneš a Jan Říha a vybojovali si postup do semifinále.

KELTI NIŽBOR – HOLUBOV B 2:0
V cestě do finále stál Nižboru další jihočeský celek Betonova Holubov. Zápas byl dlouhou dobu vyrovnaný, šance na skórování měly oba celky, ale gólmani vládli až do 20. minuty. Kelti postupně přidávali na obrátkách a stupňující se tlak vyústil v branku Urbana, kterého vzápětí napodobil zápěstím od modré Nová. Betonova zápas nevzdala a snažila se o zvrat, jenže obrana Nižbora pracovala potřetí v řadě na sto procent a Foukal si připsal další nulu.

KELTI NIŽBOR – PRACHATICE 1:2
Finálový zápas zpočátku ovládal domácí celek Highlanders Prachatice, který šel do vedení již ve druhé minutě po přesné trefě Markytána. Horalové hýřili pohybem a Kelti působili hodně unaveným dojmem. Domácí svoji převahu vyjádřili do konce první půle ještě jednou zásluhou Turka, ale z dalších šancí už branku nevstřelili. Kelti do druhé půle stáhli hru na dvě lajny a změna nesla ovoce. Horalové se dostávali pod tlak stále častěji a v závěru měli co dělat, aby svoje vedení udrželi. Necelé tři minuty před koncem totiž snížil střelou z mezikruží Urban a vykřesal Keltům naději. Jenže ani obrovský tlak v závěru, přesilová hra umocněná o dalšího muže v poli při power-play a tři gólovky na srovnání nestačily. Horalové putovní pohár k Berounce odmítli poslat a výhrou 2:1 si zajistili obhajobu prvenství.

Sestava Keltů: Petr Foukal – Ivan Truksa, Milan Smrčka, Jaroslav Ficnar, Stanislav David, Jan Říha, Petr Říha – Ondřej Beneš, Jiří Dvořák, Jiří Heroudek, Martin Kohout, Tomáš Lašek, Václav Urban, Roman Novák, Jan Mičko, Michal Novotný. ⋌(moj)