Navíc dvanáctý Havlíčkův Brod, na nějž Beroun ztrácí tři body, hraje s druhým Chomutovem a jedenácté Benátky hostí osmou Kadaň. Matematika tedy mluví jasně. Medvědi musí za každou cenu vybojovat tři body.

Jenže berounské hokejisty nečeká nic lehkého. Tábor totiž má v poslední době formu jako hrom. Z posledních osmi zápasů vybojoval Tábor těžko uvěřitelných devatenáct bodů! Další zajímavostí je, že z posledních čtyř zápasů na půdě soupeře, když započítáme i kontumaci s Havířovem, vybojovali Táborští plný počet dvanácti bodů! Medvědy tedy čeká hodně těžký úkol. Jenže jak již berounští hokejisté mnohokrát v letošní sezoně dokázali, na své půdě dokáží hrát vyrovnanou partii s každým.

Berounské trenéry může těšit, že se pomalu vyprazdňuje marodka. V Šumperku již nastoupili Švagrovský, Diviš i Braniš. V hodně důležitém střetnutí by Medvědům měl ještě vypomoci i velezkušený obránce Libor Procházka. Vzhledem k tomu, že se v úterý nehrála extraliga, dá se počítat i s výpomocí Sparty a Kladna. Nezbývá než věřit, že Medvědi naváží na obětavé výkony se zápasů s Chomutovem a Šumperkem a opět se o kus přiblíží k branám play off.

Zápas začne na berounském zimním stadionu ve středu v 18 hodin. Jako hlavní rozhodčí jej bude řídit pan Smitka.