Slovensko – Česká republika
1:2

Do třetice všeho dobrého. Ve svém třetím zápase na Turnaji čtyř zemí se českým hráčkám podařilo zvítězit. Sladká tečka na závěr. A stojí za tím perfektní výkon v čele s téměř bezchybnou gólmankou, která svůj tým výrazně podržela.

Když se k tomu přičte ubránění hned několika oslabení, včetně hry ve třech a dvě z mnoha proměněných šancí, výsledek je jasný. Vítězství.

České hráčky měly herní převahu od začátku do konce. Slovenky sem tam ulítly do brejku, ale když, tak na ně čekala připravená Lhotská. Ta kapitulovala jen jednou, a to když na ní Kapustová v přesilové hře vyslala nechytatelnou střelu do růžku. To až ale v samotném závěru zápasu.

Jinak patřil led Češkám. Ty svůj tlak přetavily v branku v polovině druhé třetiny, kdy se z dorážky prosadila Lucie Manhartová. Stejná hráčka pak přidala druhý gól. To se zase trefila v přesilové hře střelou z kruhů.

Češky si z turnaje kromě cenného vítězství nad Slovenkami, které patří do elitní skupiny mistrovství světa, vezou také celkové třetí místo a typický švýcarský zvon.

Více informací o turnaji čtěte později.

Branky: 56. Kapustová (Cupková) - 33. Manhartová (Polenská, Křížová), 53. Manhartová (Mrázová, Nováková). Třetiny: 0:0, 0:1, 1:1.

Sestava ČR: Lhotská - Herzigová, Horálková, Pekárková, J. Fialová, Výtisková, Kubátová - A. Fialová, Mrázová, Studentová - Křížová, Polenská, Manhartová - Holešová, Nováková, Solničková – Kaplanová. Trenér: Karel Manhart. Asistenci trenéra: Stanislav Plánka, James Craig.