České hráčky se na úvod postaví proti domácím Švýcarkám a cíl mají jasný. Vyhrát. A nejen ten jediný zápas. Přinejlepším, turnaj celý. „Nemůžeme jet pro nic jiného než vítězství. Potřebujeme už udělat dobrý výsledek a máme na to,“ ví kouč české ženské reprezentace Karel Manhart.

Ten se společně se svými svěřenkyněmi připravoval už téměř týden předtím ve Slaném. Tři dny dívky věnovaly fyzickým testům, od neděle do středy pak měly klasické soustředění. „Začali jsme v neděli večer volnějším tréninkem, protože dívky byly po třídenním testování. Zpočátku jsme byli trošinku ospalí, ale jinak byly tréninky v dobré tempu a s dobrým nasazením. S tím je velká spokojenost,“ pochvaloval si po posledním tréninku před odjezdem do Švýcarska Manhart.

„Absolvovali jsme sedm tréninkových jednotek, hodně jsme se soustředili na zakončení. Trénovali jsme rychlé zakončení. Máme také nacvičené přesilové hry. Když se budou holky držet toho, co jsme si řekli a nebudou si osmnáctkrát přihrávat před bránou, tak bychom moli být nebezpeční,“ zná sílu svého týmu.

Češky odcestovaly do Švýcarska v kompletní sestavě, která byla předem naplánovaná. A v týmu panovala dobrá nálada. „Holky si vyhoví na ledě i mimo něj. Cítím, že chtějí, a to je hodně pozitivní,“ pochvaluje si český ženský reprezentační kouč.

Tereza Hölzlová