Králův Dvůr – Ml. Boleslav B 4:5 sn

Mladá Boleslav si v letošní sezóně udržuje postavení v horní části tabulky. Naopak králodvorští sice většinu týmů dokáží přehrát, ale na své konto si připisují pouze minimálně bodů. Jinak tomu nebylo ani tentokrát. Od začátku zápasu Králův Dvůr hrál aktivně a po osmi odehraných minutách už vedl o dvě branky po trefách kapitána Martina Rákosníka.

V 18. minutě měli domácí hráči výhodu přesilové hry, ale místo toho, aby svůj náskok zvýšili, tak po chybě při střídání dokázal snížit na 2:1 Černík.

I do druhé třetiny vstoupili lépe domácí a svou převahu korunovali dvěma brankami v rozmezí šestadvaceti vteřin. Nejprve se trefil v početní výhodě Miloš Cífka a záhy překonal mladoboleslavského gólmana Vacka i Jaroslav Amler. Hosté ale opět v závěru třetiny dokázali snížit. Deset vteřin před koncem druhé dvacetiminutovky totiž vrátil Mladou Boleslav do hry přesným zásahem Kučera.

Ve třetí třetině se situace zcela obrátila a i přesto, že domácí měli opticky stále navrch, dovolili svému soupeři srovnat skóre. Boleslavští snížili na rozdíl jediné branky po sedmi odehraných minutách, kdy přesilovou hru po vyloučení Ladislava Fišera zužitkoval Kristek.

Uběhly pouze tři minuty a na světelné tabuli už svítil nerozhodný stav 4:4. Královodvorského gólmana Vítkovského překonal Kolver. Do konce základní hrací doby se už diváci branky nedočkali a došlo tak na samostatné nájezdy, které dělají hráčům Králova Dvora v letošní sezóně velké problémy.

Stejně tomu bylo i tentokrát. Nájezdy sice dospěly až do osmé série, ovšem úspěšnější byli přece jen hosté. Rozhodující trefu zaznamenal Ficek, který tak zařídil Mladé Boleslavi dva body.

K závěrečnému utkání základní části nastoupí Králodvorští na ledě Jesenice ve Velkých Popovicích v sobotu v 18 hodin. Právě tento duel rozhodne o tom, s jakým soupeřem Králův Dvůr vstoupí do prvního kola play–off.

Branky: Rákosník 2, Cífka, Amler – Černík, Kučera, Kristek, Kolver, rozhod. nájezd Ficek. Rozhodčí: Vojtěchovský, Kučera, Ondráček. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Třetiny: 2:1, 2:1, 0:2 – 0:1. Diváků: 87.

Králův Dvůr: Vítkovský – Najman, Fišer, Prošek, Kardoš, Pichlík, Brodan, Cífka, Maleček, Vaněček, Rákosník, Pudhorocký, Matula, Křesťan R., Landa, Křesťan M., Amler.