HC Příbram – HK Králův Dvůr 9:3

Začátek utkání byl velmi nevýrazný z obou stran. Z nezáživné první třetiny vyšli lépe domácí hokejisté, kteří se ve druhé desetiminutovce dvakrát dokázali prosadit. Králodvorští ovšem nesložili zbraně a do druhé třetiny vlétli pěkně nažhavení. Během necelých pěti minut dokázali hosté díky gólům Hamady a Radka Křesťana srovnat na 2:2. Jenže vyrovnaný stav nevydržel ani půl minuty a po gólu Černého Příbram opět vedla. Aby toho nebylo málo, tak v čase 30:04 Pejsar zvýšil na 4:2. Králodvorští poté dokázali rychle odpovědět a o 28 vteřin později snížil Rákosník na 4:3. Pak se ovšem začaly dít věci. Ve 40. minutě domácí Klaus chytil puk ze vzduchu do ruky, popovezl si ho snad šest metrů a následnou střelou od modré čáry překonal brankáře hostů. K velké nelibosti králodvorského tábora rozhodčí Doubek tento gól uznal a následné protesty Matuly ocenil udělením trestu ve hře. Následné pětiminutové oslabení bylo Králodvorským osudné. Třináct vteřin před koncem druhé třetiny zvýšil vedení domácích Jobek a před závěrečným dějstvím vedla Příbram 6:3. Pokud hosté pomýšleli na zdramatizování zápasu, tak úvod 44. minuty je definitivně poslal do kolen. Jobek využil početní výhodu, čímž zkompletoval hattrick, a domácí vedli 7:3. Poté již hosté nenašli síly na zdramatizování utkání, naopak domácí přidali ještě dvě branky. Ačkoliv utkání bylo vcelku vyrovnané, domácí nakonec vyhráli o šest branek. Králodvorští se musí z této porážky rychle oklepat a soustředit se na čtvrtek, kdy je čeká od 17.30 utkání na hřišti Rakovníka.

Branky: Jobek 3, Klaus 2, Černý 2, Pejsar, Valášek – Hamada, Křesťan, Rákosník. Vyloučení: 7:3 navíc Matula (KD) na 5 minut plus do konce utkání. Využití: 3:1. Diváků: 162. Třetiny: 2:0, 4:3, 3:0.

Králův Dvůr: Pavlů (46. Vítkovský) – Křesťan, Hamada, Vejvoda, Landa, Matula, Veselý, Klimeš, Mareš, Kardoš, Fišer, Rákosník, Šnaidauf, Houba, Brodan