Králodvorský kádr mnoha změn během letní přestávky nedoznal. Nikdo z Králova Dvora neodešel, naopak mužstvo hlásí několik příchodů. Z juniorky Sparty Praha přišel Almer, králodvorský kádr posílí i několik mladých hráčů Berounských Medvědů.

„Domluvili jsme se s vedením Berounských Medvědů, že junioři, které jsme vloni zkoušeli, u nás budou hostovat. Jde o Ondru Vejvodu, Marka Kardoše a Jana Vacka. Dále počítáme s Láďou Fišerem a Patrikem Pánkem,“ uvedl manažer králodvorského celku Josef Kardoš, který dodal, že na střídavý start by měl v Králově Dvoře působit také mladý brankář Krejčí. Tím ale výčet nových tváří nekončí. „Z Kanady se vrátil Steve Bubla, domluvili jsme se s ním, že u nás bude hrát,“ zmínil posilu zvučného jména Kardoš.

V Králově Dvoře se možná objeví i dva hráči, kteří ještě v minulé sezoně oblékali dres Berounských Medvědů. Jde o Filipa Vaněčka a Radka Křesťana. „Je to v jednání. Oba ale zřejmě budou hrát druhou ligu v Kobře Praha,“ poznamenal Kardoš. Na lavičce Králova Dvora zůstává trenér Miloslav Křesťan. „Sláva Křesťan bude pokračovat. S klubem je spojen nejen jako trenér, ale dalo by se mluvit i o určitém srdečním spojení. Za Králův Dvůr dříve hrál, navíc řadu hráčů, kteří u nás působí trénoval již od žáků,“ uvedl Kardoš.

Již bylo zmíněno, že Královu Dvoru bude vypomáhat mladý brankář Krejčí. V letošní sezoně bude k vidění zajímavé střídání králodvorských brankářů. Martin Frolík totiž působí jako vedoucí u Berounských Medvědů, v sobotu tudíž nebude Královu Dvoru k dispozici. „Vítkovský bude chytat v sobotu a Frolík v neděli. Bude se to muset domluvit,“ uvedl Kardoš, který dodal, že v záloze je ještě Aleš Flígr.

A jak jsou na tom v Králově Dvoře s ambicemi? „O postupu vůbec nepřemýšlíme. Samozřejmě bychom se chtěli dostat co nejdále, ale účast ve 2. lize vůbec neřešíme,“ poznamenal Kardoš, který vzápětí navázal. „Chceme hlavně hrát pěkný hokej, aby se to líbílo divákům a kluci z toho měli dobrý pocit. Aby si dobře zahráli. Chceme hrát v horní polovině tabulky,“ dodal Josef Kardoš.

V současné době je velice těžké shánět peníze do sportu. V hokeji to před současnou sezonou pocítilo mnoho mužstev, některá dokonce sezonu nezahájí a soutěž odhlásila. Králodvorští si stejně jako ostatní nemohou v žádném případě vyskakovat, nejhorší varianta by ale hrozit neměla. „Určitou část peněz nám dává město Králův Dvůr, něco máme také přislíbeno od sponzorů,“ uvedl Kardoš.