Králův Dvůr – Zlonice 7:3

Vstup do utkání se domácím hokejistům moc nepovedl. Naopak hosté se do domácích pustili bez ostychu a v 6. minutě svítil na tabuli stav 0:2. Nejprve se prosadil Drholec a v čase 5:26 překonal Frolíka v přesilovce Suchopárek. Tato studená sprcha již Králodvorské probudila a zbytek první třetiny měli domácí značnou převahu. Z ní ovšem domácí vytěžili jen jeden gól. Ve 14. minutě po přihrávce Vaněčka snížil v početní výhodě na 1:2 Matula. Tento stav vydržel až do první přestávky.

Od druhé třetiny již se hrálo jasně v režii favorizovaného Králova Dvora. Hned v úvodu druhé dvacetiminutovky vyrovnal na 2:2 Křesťan. Obrat dokonali domácí v polovině střetnutí, kdy během necelých čtyř minut třikrát pokořili brankáře Zlonic. Ve 29. minutě poslal Králův Dvůr do vedení v přesilovce Brodan. V čase 31.03 pak přidal čtvrtý gól domácích po individuální akci Amler a po chvilce svou druhou trefou v zápase zvýšil na 5:2 Matula. Jenže hosté nesložili zbraně a v závěru druhé třetiny vykřesal pro Zlonice jiskru naděje Podrocký, který snížil na 3:5.

Domácí hokejisté ale ve třetí třetině žádné drama nepřipustili. Ve 45. minutě upravil na 6:3 Cífka. Králův Dvůr si poté v pohodě hlídal své vedení. Když navíc v 53. minutě přidal sedmou trefu Brodan, bylo definitivně rozhodnuto. Hosté sice mohli ještě střetnutí zdramatizovat, ale 104 vteřin dlouhou přesilovku pěti proti třem Zloničtí neproměnili. Králův Dvůr poté dohrával i poslední minutu a půl ve třech, ani tentokrát ale hosté brankáře Frolíka nepřekonali.

Branky: Matula 2, Křesťan, Brodan 2, Amler, Cífka – Drholec, Suchopárek, Podrocký. Vyloučení: 8:11. Využití: 2:1. Rozhodčí: Jecelín, Záhora Holec. Diváků: 70. Třetiny: 1:2, 4:1, 2:0.

Králův Dvůr: Frolík – Najman, Fišer, Prošek, Kardoš, Pichlík, Cífka, Rákosník, Vaněček, Pudhorocký, Brodan, Křesťan, Matula, Almer, Landa, Maleček.

1. Rakovník⋌18 12 3 ­1  2 85:55  43

2. Slaný⋌18 12 1 2­  3 90:53  40

3. Jesenice⋌18 11 0 2­  5 53:44  35

4. Příbram⋌18  9 3­ 0  6 89:55  33

5. M. Boleslav B⋌17 11 0 0  ­6 72:61  33

6. V. Popovice⋌18  9 2 1­  6 99:67  32

7. Králův Dvůr⋌18  9 0 ­5  4 76:58  32