Rakovník – Králův Dvůr 4:5

Domácí vstoupili do utkání jako uragán a hosté nevěděli kam dřív skočit. Tento počáteční tlak vyústil ve vedoucí branku Rakovníka, když si ve 4. minutě Kounovský vyměnil puk s Baničem a druhý jmenovaný střelou od modré poslal domácí do vedení. Jenže tento gól jako by oživil hosty z Králova Dvora a za půl minuty bylo vyrovnáno. Po kombinaci Hamady s Rendlou stačilo Brodanovi jen nastavit hokejku. V 7. minutě ujížděl sám na Aleše Pavlů utočník Kounovský a nedal gólmanovi – 2:1. Ve stejné minutě měl šanci Erben, ale střela z boku těsně minula rakovnickou svatyni. Hrál se velmi zajímavý, ale i dost tvrdý hokej, což poznávali spíše hráči Králova Dvora, kteří postupně zjišťovali jak tvrdý je hráč Rakovníka Tomáš Brejník. Ten je znám svým nevybíravým stylem hry, ale rozhodčí zatím nechávali vše bez vyloučení, a to k velké nelibosti hostujícího týmu. Úvodní dějství se pomalu blížilo ke svému konci, když přišlo vyrovnání z hole Jirky Novotného.

Druhá třetina začala sérií vyloučení a hra se začala kouskovat, což vyhovovalo více hostům. A také se jim podařilo uniknout do dvoubrankového vedení. Nejprve Novotný v přesilovce přihrál Ondrovi Vejvodovi, který poslal hosty do vedení a za necelé dvě minuty po nádherné akci Křesťana zvyšoval Novotný na 2:4. V tento moment jako by se znelíbil tým Králova Dvora i hlavnímu arbitrovi Čápovi a začaly se dít neskutečné věci. Rozhodčí postupně vyloučil pět hráčů Králova Dvora, z toho kapitána Hamadu na deset minut a jeho asistenta Novotného na 10+10 minut. To bylo pro hosty obrovské oslabení. Nabídnutou možnost zkušený tým Rakovníku využil a po gólech Mikeše a Kounovského vyrovnal na 4:4.

V kabině hostů se debatovalo na téma rozhodčí, ale nakonec trenér Kardoš vyburcoval hráče k tomu, aby svojí bojovností dali najevo všem přítomným, ale hlavně rozhodčím, že se nezaleknou a půjdou si za svým cílem a tím bylo jakkoliv bodovat. Ještě před začátkem třetího dějství si vyříkávalo vedení Králova Dvora něco s hlavním sudím přímo u střídaček, ale pak už přišlo na řadu přesně to, co zaznělo v kabině. Hosté bojovali a ve 44. minutě Rendla vyzval k vítězné trefě Vacka – 4:5. Do konce utkání si domácí nevytvořili žádný soustavný tlak, a tak se zrodilo vítězství HK Králův Dvůr a zisk veledůležitých tří bodů z horké půdy.

Branky: 2. Banič (Kounovský), 7. Kounovský (Rambousek, Banič), 30. Douda (Mikeš, Hoffman), Kounovský (Rambousek, Banič) - 5. Brodan (Hamada, Rendla), 20. Novotný (Erben), 27. Vejvoda (Novotný), 28. Novotný (Křesťan), 44. Vacek (Rendla). Vyloučení: 7:7 navíc Hamada 10 min. OT, Novotný 10+10 min. OT (oba KD), využití: 2:1. Třetiny: 2:2, 2:2, 0:1. Rozhodčí: Čáp. Diváků: 155.

Králův Dvůr: Pavlů - Rákosník, Vejvoda O., Vejvoda J., Vacek, Landa, Houba, Brodan, Hamada, Rendla, Novotný, Křesťan, Erben, Kardoš, Amler, Fišer, Šnaidauf, Komenda.