KRÁLŮV DVŮR – BENEŠOV 4:5SN

Domácí hokejisté začali hodně ofenzivně a již na začátku druhé minuty se střelecky prosadil Křesťan. V 9. minutě již Králodvorští vedli 2:0, když v přesilovce doklepl puk do sítě Novotný. Po první desetiminutovce ale mohlo být vedení domácích ještě výraznější. Několik velkých šancí ovšem domácí neproměnili. „Ze začátku jsme hráli dobře, tam jsme měli dát čtyři góly," má jasno trenér Kardoš. Po polovině prvního dějství se hosté rozkoukali, hodně přidali na důrazu a dočkali se i snížení, když Muras překonal přesouvajícího se brankáře Krejčího. Během minuty ovšem domácí odpověděli a opět u toho byla druhá králodvorská formace. Po ukázkové kombinaci skóroval střelou z první Křesťan – 3:1. Hosté ovšem ještě v prvním dějství dokázali snížit na rozdíl jediné branky.

Druhá třetina přinesla hodně vyloučení. Dlouhé oslabení ve třech sice domácí hokejisté dokázali přečkat, nicméně ve 33. minutě v dalším oslabení inkasovali gól z hokejky Štětiny na 3:3. „Přečkali jsme dlouhé oslabení tři na pět a pak jsme si mysleli, že to půjde samo," zmínil trenér Králova Dvora Kardoš. Domácím poté jako by ztuhly nohy a Benešov se díky Burdovi, který předvedl sólo přes celé hřiště, poprvé v utkání dostal do vedení – 3:4. Po tomto gólu trenér Kardoš hráčům hodně hlasitě vyčinil a výsledek se dostavil okamžitě. Králodvorští zvýšili obrátky a vytvářeli si jednu šanci za druhou. Vyrovnání tak na sebe nenechalo dlouho čekat – 4:4.

Ve třetí třetině se hrál oboustranně útočný hokej, ale další gól již nepadl. „Třetí třetina byla vyrovnaná, ale hodně útočná. Byl to pěkný hokej," zmínil trenér Králova Dvora. O vítězi tak musely rozhodnout nájezdy. V nich se Královu Dvoru tradičně nedaří, což domácí potvrdili i tentokrát. „Nájezdy neumíme," dodal Kardoš.

Branky: Křesťan 2, Novotný, Klimeš – Muras, Štětina 2, Burda, rozh. nájezd Procházka. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:1. Diváků: 87. Třetiny: 3:2, 1:2, 0:0.