Úvod čtrnáctého kola krajské hokejové ligy vyšel domácímu Mělníku parádně, Králův Dvůr ještě spal. Po necelých pěti minutách už svítilo na ukazateli skóre 3:0 pro domácí a diváci se dožadovali od hráčů Junioru desítky. Jenže hosté snížili, vystřídali brankáře, ale na body už nestačili dosáhnout.

Do řad Mělníku se vrátil zraněný Pavel Kašák po šesti zápasech a hned z první akce dokázal vstřelit branku. „Všechno načal trochu šťastný gól. Kotouč na modré čáře proskočil skrz jednoho z obránců hostí, zpětná Kratochvílova nahrávka naslepo zůstala mimo pozornost králodvorské obrany. K puku se tak dostal Heran, jehož lehká bekhendová střela našla Kašákovu hůl a ten jemně srazil kotouč mezi betony Pavlů," popsal první branku zápasu Viktor Šebík z HC Junior Mělník.

Během tří minut lavičku Králova Dvora mohli omývat, když Šícha a Vernek zvýšili na 3:0. Početné publikum se těšilo na další brankové hody domácích, ale skórovat se podařilo do konce prvního dějství Patriku Pánkovi, takže do kabin se odcházelo za stavu 3:1. „Tento stav trval až do poloviny střetnutí," hlásili očití svědkové utkání přející hostům, kteří viděli, že Králův Dvůr se zvedl a domácím začal zatápět.

Druhou třetinu sice načal kapitán domácích David Šubrt, který se proháčkoval až před vystřídavšího gólmana Krejčího, nezakončil ale přesně. Z protiútoku zahrozili hosté od Berouna, po situaci dvou na jednoho přišla střela z mezikruží, gólman Jan Vokurka kotouč vyrazil až do ochranné sítě nad tvrzenými skly. „V polovině zápasu čelil brankář Vokurka dvakrát v krátkém sledu téměř identické šanci hostujícího týmu. Pokaždé byl před brankovištěm zcela nepokrytý útočník hostů, v obou případech ale náš gólman situaci zachránil," uvedl k druhé třetině Šebík. Ve 36. minutě snížil po akci Vodičky a Křepelky Král. „Jenže v téže minutě chyboval Žáček a Mělník odskočil opět na rozdíl dvou gólů," litovali na králodvorské střídačce.
Závěrečná část hry začala v podobném duchu, v jakém se odehrávaly ty předchozí dvě. Hosté aktivně napadali, domácí měli problém se založením útoku. „V sérii vyloučení v polovině třetiny se naskytla domácím početní výhoda čtyř proti třem, Vernek zblízka střílel a už měl i ruce nad hlavou, co ale nakonec zastavilo puk v cestě do sítě, to těžko říci, možná břevno," dodal Viktor Šebík.

Ve 45. minutě snížil Vlček na 4:3 po přihrávce Krause. Domácí Chvátal však nakonec vstřelil gólovou pojistku mělnického vítězství. V poslední minutě hry odvolali hosté svého brankáře, Chvátal se za Vokurkovou brankou zmocnil kotouče a velmi vysokým obloukem, který letěl až snad těsně pod závěsem audiosystému, poslal kotouč na opuštěnou branku soupeře. Puk spadl těsně před brankovištěm a dokutálel se až do sítě. Jeden z obránců, který se snažil ze všech sil kotouč dohnat, to o malý kousek nestihl a sám skončil v brance ihned po kotouči.

Duel tak skončil domácí výhrou 5:3. „Bohužel přišla prohra. Padesát minut jsme byli lepším týmem. Domácí Mělník podržel vynikající brankář Vokurka," těžce kousala porážku kabina Králova Dvora.

V sobotu se králodvorští hokejisté chystají doma na Vlašim.