Králův Dvůr – Příbram 4:5

Utkání se hrálo od začátku ve velkém tempu. V první třetině si vypracovali o něco více šancí domácí hokejisté, kteří se také dostali do vedení, když se po přihrávce Křesťana prosadil v početní výhodě obránce Vaněček.

Do druhé dvacetiminutovky ovšem nastoupili mnohem lépe hosté, kteří svým náporem domácí hráče viditelně zaskočili. Hned po 68 vteřinách druhé části vyrovnal Jobek a ve 26. minutě poslal Příbram do vedení Valášek. Tento gól domácí hokejisty dostatečně probudil a o minutu a půl později bylo vyrovnáno, když Vávru v příbramské brance prostřelil Pudhorocký. Jenže hosté se opět dostali do vedení, ve 34. minutě překonal Frolíka příbramský Kadič a bylo to 2:3. Králův Dvůr v závěru druhé dvacetiminutovky zabojoval a devět vteřin před druhou přestávkou se také domácí dočkali vyrovnání, které zařídil Pichlík.

Ve třetí části si domácí hokejisté vypracovali řadu šancí, ale jak je tomu v této sezóně u Králova Dvora zvykem, většinu hráči spálili. A tak opět udeřili hosté. Ve 48. minutě se podruhé v zápase prosadil Jobek a Příbram vedla 4:3. Poté hosté dobře bránili těsné vedení a domácí se jen těžko dostávali do zakončení. Nakonec se Králův Dvůr přece jen dočkal vyrovnání. V čase 52:53 domácí vyhráli buly v útočném pásmu a Najman následně střelou zápěstím poslal puk pod horní tyčku – 4:4. Jenže ani tento stav dlouho nevydržel. Poslední slovo měli hráči Příbrami. Čtyřicet tři vteřin po gólu Najmana zaúřadoval Kadič a bylo to 4:5. Králův Dvůr poté v závěru zkusil hru bez brankáře, skóre se ale již již nezměnilo, a tak Příbram oplatila Králodvorským porážku.

V neděli 31. ledna hrají králodvorští hokejisté opět na domácí půdě, tentokrát přivítají na berounském zimním stadionu od 18.15 hodin celek Mladé Boleslavi B.

Branky: 11. Vaněček (Křesťan R.), 28. Pudhorocký (Matula), 40. Pichlík (Vaněček, Křesťan R.), 53. Najman – 22. Jobek (Mácha), 26. Valášek (Pejsar), 34. Kadič (Mácha), 48. Jobek (Kadič, Matouš), 54. Kadič (Jobek). Rozhodčí: Lukavský P., Lukavský J., Větrovský. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 100. Třetiny: 1:0, 2:3, 1:2.

Králův Dvůr: Frolík – Najman, Fišer, Prošek, Kardoš, Pichlík, Brodan, Cífka, Maleček, Vaněček, Rákosník, Pudhorocký, Matula, Křesťan R., Landa, Křesťan M.

Příbram: Vávra – Matouš, Mácha, Hájek, Valášek, Horáček, Mikeska, Kozelka M., Pejsar, Kadič, Tylich, Staňo, Anděl, Peterka, Kozelka P. Jobek.