Ulovili další zvučné jméno, tentokrát na střídačku. Hokejisty Králova Dvora na čtvrtečním tréninku poprvé vedl Vladimír Kameš. Jednapadesátiletý mistr světa z roku 1985 se v týdnu stal hlavním trenérem desátého celku krajské ligy. Dosavadní hrající kouč Radek Křesťan se posunul do role asistenta.

„Spoustu lidí znám a těch mladších jsem také trénoval na Kladně. Chtějí se tomu věnovat a asi jim chyběl takový ten správný nadšenec. Rád jsem na jejich nabídku kývl a pomohu ke zlepšení," řekl Deníku Vladimír Kameš, který nadále zůstane i trenérem juniorů PZ Kladno.

„Bude prvním mimookresním koučem, který bude trénovat Králův Dvůr. Spolupráce může vejít do dějin králodvorského hokeje," komentoval novinku manažer klubu Marek Potěšil, podle kterého nebylo až tak těžké „velkou rybu" ulovit. „Pokud je do hokeje někdo zapálený a má ho rád jako on, tak není řeč o nějakých financích. Celý život dělá juniory, teď si chce vyzkoušet chlapy, u kterých to bude jeho první zkušenost, co se týká postu hlavního trenéra. Přivítali jsme tuto možnost. Vyšel nám ve všem vstříc. Seběhlo se to tak rychle, že jsme z toho nadšení."

Úkolem člena věhlasného hokejového rodu z Kladna bude zlepšení výkonů a výsledků. Ty zůstávají vzhledem k předsezonnímu posilování mimo jiné o zkušené matadory Martina Podlešáka, Jakuba Krause či Ladislava Vlčka za očekáváním. V praxi to podle Potěšila znamená zapracovat hlavně na disciplíně hráčů.

V sedmi kolech nejvyšší krajské soutěže uhrál tým šest bodů za úvodní divoké vítězství nad Poděbrady a na ledě rezervy Mladé Boleslavi o tři kola později. V tabulce právě před oběma soupeři zaujímá až třetí místo od konce, nachází se tedy dvě patra za branou účasti v play-off, které si v Králováku stanovili před sezonou jako svůj cíl.

Vedení klubu bylo s Kamešem v kontaktu už od léta, tehdy se ale vedle práce u juniorů PZ Kladno stal asistentem trenéra u mužů Slaného, hrajících ve stejné soutěži jako Dvůr. Jeho účinkování u Lvů mělo nakonec jen krátkého trvání, a nyní tak mohlo dojít na angažmá u mužstva z Berounska, které přivedl do sezony stejně jako v minulosti hrající kouč Radek Křesťan.

„Radkovi je dvaačtyřicet. Dělat trenéra i funkcionáře a do toho ještě hrát nejde moc dohromady. Myslím, že na začátku sezony jsme měli trochu jiné ambice, než se nyní nacházíme. Jelikož máme z třetiny nový mančaft, tak jsme si neustále omílali, že si to stále sedá a výsledky se musejí dostavit. Ale prostě jsme museli udělat nějakou radikální změnu," shrnul Potěšil.

Kamešova zápasová premiéra na střídačce Králova Dvora se odehraje na berounském stadionu v sobotu proti poslednímu vítězi soutěže Velkým Popovicím.