Tentokrát doma těsně porazili vítěze loňského ročníku a posléze neúspěšného aktéra baráže o II. ligu, čtvrtý Lev Slaný. Duel ale rozhodly až nájezdy – výsledek zněl 2:1.

Od začátku se hrálo opatrně. Oba týmy se soustředily na obrannou část velmi zodpovědně. Když už nějaká chybička přišla, za oběma soupeři stáli výtečně chytající brankáři Pavlů a Vojtěchovský.

Na branky si tak museli diváci počkat až do posledního dějství. To přineslo spoustu sporných situací. Nejprve to byla uznaná branka hostů, která byla lavičkou Králováku považována za neregulérní, poněvadž podle názoru domácích soupeř pouze trefil dvě tyčky branky.

O několik minut později se zlobili hosté po útočné akci králodvorské druhé formace, kdy po přihrávce Hamady skóroval centr pětky Kardoš. Lvi se zlobili, že vyrovnávajícímu gólu předcházelo postavení mimo hru.

Do konce duelu, ač si Králodvorští vypracovali minimálně tři brankové příležitosti, se skóre už neměnilo a tak se přešlo k samostatným nájezdům, které měly rozhodnout o přidělení bonusového bodu v utkání.

První přišli na řadu hosté, kteří neproměnili, stejně tak i domácí. Ve druhé sérii opět hosté selhali, zatímco Vejvoda si pohrál ze slánským gólmanem Vojtěchovským. Když posléze Průchu vychytal Pavlů, mohli domácí slavit.

Ziskem dvou bodů žije šance na play–off. Ve středu ale Královák cestuje na led lídra soutěže Velkých Popovic. Hodně ho bude zajímat zápas Žabonosy – Vlašim. Na zmíněné týmy ztrácí z desáté pozice dva, respektive tři body.

HK Králův Dvůr – HK Lev Slaný 2:1 (0:0, 0:0, 1:1 – 1:0). Branky: Kardoš, nájezd Vejvoda – Průcha. Vyloučení: 4:4, bez využití. Rozhodčí: Hruška – Bernard, Jelínek. Diváků: 86.