„Z toho pramení góly, které dostaneme,“ zlobil se. „Určitě si nemyslím, že to byla otázka smůly či štěstí,“ řekl naprosto bez výmluv mladý útočník. Dva góly hostů padly po nešťastných odrazech puku. „Jistě se k nim odrážely puky, ale měli důraz před brankou, šli si pro to a góly dali.“ Martin Kupec si stěžoval především na plnění taktických úkolů. „Musíme plnit úkoly na sto procent, protože jsou zápasy maximálně vyrovnané, a když pokyny trenérů neplníme, tak nemůžeme udělat tři body. Dnes to nevyšlo bohužel ani na bod.“ Bodový půst byl ovlivněn i neuznaným gólem na konci zápasu, kdy se Medvědi dostali do tlaku a ve hře bez brankáře vyrovnali, ale brankový rozhodčí gól za čárou nesignalizoval. „Je to problém. Když hrajeme venku, tak pomalu, když přejedou domácí modrou čáru, signalizuje brankový rozhodčí gól,“ říká nevlídným tónem Kupec. „Mohl klidně rozsvítit červené světlo a bylo by to o diskuzi, protože si myslím, že váhal.“ Hlavnímu sudímu Wágnerovi tak nezbývalo nic než rozpažit. „Podíval se na brankového, který nesvítil, tím to bylo dané.“ Přesto Martin Kupec nechává emoce stranou. „Musíme si říct, že pokud branku neviděl, nemá svítit.“

Berounský útočník hlavně lituje promarněných zápasů na ledě soupeře. „Myslím si, že to je škoda. Třeba v Olomouci jsme nepředvedli špatný výkon, ale zde chybělo trochu toho štěstíčka,“ lituje berounský útočník. „Když nevezeme body z venku, tak bychom měli vyhrávat doma, protože když se teď podívám na tabulku, tak se díky tomu dostáváme do problémů,“ neříká se mu lehce. Medvědi často na ledě soupeře vyhrávali, přesto vedení ztratili. Mohlo by to chvílemi vypadat, že se vedení leknou. „My vedeme a začneme si myslet, že můžeme otevřít hru a začít s nimi hrát hokej. Měli bychom začít kouskovat hru a zbavit se tlaku, který na nás ty týmy vyvíjejí“. Martin Kupec se vyhoupl do čela kanadského bodování Medvědů, konečně si ke sbírce 11 asistencí v zápase s Táborem připsal první gól. „Když jsme dal dneska gól na 2:0, tak jsme opravdu věřil, že dnes vyhrajeme,“ říká smutně. „Bohužel se to nepovedlo a radši bych svůj gól vyměnil za tři body,“ doplňuje. Po nepříliš úrodných dvou sezonách v dresu Medvědů vidí diváci Martina Kupce ve velmi dobré formě, zatím by se dalo říct, že v životní. „Byla tady nějaká generační obměna hráčů a přišla řada taky na mě“.

Dnes však Martin Kupec patří k tahounům mužstva. „Samozřejmě nejde jen o body, ale moje hra nebyla asi optimální,“ přiznává svou nevýraznost a chválí si přípravu s Davidem Volkem. „Určitě za to také vděčím letní přípravě, se kterou se zvedly i mé výkony.“ Martina Kupce vidíme v lajně s Ladislavem Vlčkem, se kterým si velmi dobře rozumí. „Láďa je spoluhráč, kterého si nemůžu vynachválit,“ vyzdvihuje svého parťáka v útoku. „Je to skvělý hráč a já doufám, že nám to spolu bude klapat a budeme spolu hrát co nejdéle. Ví, co udělat s pukem, buď dá gól nebo výborně přihraje,“ nešetří sparťanský odchovanec chválou na svého spoluhráče. „To samé i Honza Rudovský, díky němu mam tolik přihrávek,“ uzavírá.

David Havlík