Proč tým Hockey Academy Izrael vyrazil právě do Berouna? Podle známého propagátora ženského hokeje Václava Roztočila hlavně proto, že v Berouně se hraje ženský hokej nejdéle v Evropě. "A také protože berounský ženský hokej má stále ve světě velkou popularitu," hrdě hlásí Roztočil.

Družstvo z Izraele tvoří mladé hráčky hlavně z hraničního pásma s Libanonem, kde jsou někdy příhodné přírodní podmínky pro bruslení. Do středu Evropy se dostaly také díky Rozvojovému programu ženského hokeje IIHF, jehož jsou součástí. IIHF platí kempy a ten v Berouně vede známý hokejový trenér žen Petr Novák. Trvá týden a kouč v jeho rámci uvádí izraelské dívky do hokejových tajů a dovedností. "Musíme si uvědomit, že v jejich zemi hokej pořád ještě skoro nikdo nezná. Ale po prvních trénincích na ledě berounského zimáku lze říci, že Izraelkám hokej velmi chutná," vysledoval Roztočil.

Pondělní přátelské utkání splnilo účel jako součást kempu a také izraelské hokejistky včetně jejich početného doprovodu byly po utkání nadšené a spokojené i s konečným výsledkem, který pro ně skončil porážkou 8:14.

Nyní se hokejistky ze Sinajského poloostrova těší na odvetné utkání, které se hraje ve středu 8. března opět na zimním stadionu v Berouně. "Rád bych touto cestou pozval všechny hokejové fanoušky. Snad bude i přítomen hokejový organizátor kempu Milan Nový, který si v den příjezdu Izraelek bohužel zlomil nohu a leží v kladenské nemocnici. Přejeme brzké uzdravení," popřál legendě Václav Roztočil.

close Berounské Lvice přivítaly Izrael, ve středu se hraje ještě jednou. info Zdroj: Berounské Lvice zoom_in Berounské Lvice přivítaly Izrael, ve středu se hraje ještě jednou.

close Berounské Lvice přivítaly Izrael, ve středu se hraje ještě jednou. info Zdroj: Berounské Lvice zoom_in Berounské Lvice přivítaly Izrael, ve středu se hraje ještě jednou.