Proč tým Hockey Academy Izrael vyrazil právě do Berouna? Podle známého propagátora ženského hokeje Václava Roztočila hlavně proto, že v Berouně se hraje ženský hokej nejdéle v Evropě. "A také protože berounský ženský hokej má stále ve světě velkou popularitu," hrdě hlásí Roztočil.

Družstvo z Izraele tvoří mladé hráčky hlavně z hraničního pásma s Libanonem, kde jsou někdy příhodné přírodní podmínky pro bruslení. Do středu Evropy se dostaly také díky Rozvojovému programu ženského hokeje IIHF, jehož jsou součástí. IIHF platí kempy a ten v Berouně vede známý hokejový trenér žen Petr Novák. Trvá týden a kouč v jeho rámci uvádí izraelské dívky do hokejových tajů a dovedností. "Musíme si uvědomit, že v jejich zemi hokej pořád ještě skoro nikdo nezná. Ale po prvních trénincích na ledě berounského zimáku lze říci, že Izraelkám hokej velmi chutná," vysledoval Roztočil.

Turnaj v Berouně: Braškov (v zelenobílém) porazil těsně Trubín 1:0..
Ve finále Abrahamova memoriálu se představí Loděnice a Braškov

Pondělní přátelské utkání splnilo účel jako součást kempu a také izraelské hokejistky včetně jejich početného doprovodu byly po utkání nadšené a spokojené i s konečným výsledkem, který pro ně skončil porážkou 8:14.

Nyní se hokejistky ze Sinajského poloostrova těší na odvetné utkání, které se hraje ve středu 8. března opět na zimním stadionu v Berouně. "Rád bych touto cestou pozval všechny hokejové fanoušky. Snad bude i přítomen hokejový organizátor kempu Milan Nový, který si v den příjezdu Izraelek bohužel zlomil nohu a leží v kladenské nemocnici. Přejeme brzké uzdravení," popřál legendě Václav Roztočil.

Berounské Lvice přivítaly Izrael, ve středu se hraje ještě jednou.Berounské Lvice přivítaly Izrael, ve středu se hraje ještě jednou.Zdroj: Berounské Lvice

Berounské Lvice přivítaly Izrael, ve středu se hraje ještě jednou.Berounské Lvice přivítaly Izrael, ve středu se hraje ještě jednou.Zdroj: Berounské Lvice