V předposledním kole ligy žen Berounské Lvice hostovaly na ledě hodně nepříjemného soupeře, a to v Roudnici. Berouňačky po delší přestávce posílily děvčata z Plzně a to, Elí Zahálková a Martina Staňková a na hře Berouna to bylo hodně znát.

Utkání od samého začátku se vyvíjelo jednoznačně pro Beroun, který zatlačil Roudnici do jejího obraného pásma a skóre postupně narůstalo až do poloviny poslední třetiny utkání. Na tribunách zimního stadionu bylo hrobové ticho a nejinak tomu bylo na střídačce domácích.

Ale jen do času 50:18, když po přerušení hry u střídačky Berouna projížděla na střídačku hloučkem hráček, hráčka Berouna Šarlota Tomasco a po kontaktu s jednou z domácích hráček, která víceméně únavou upadla na led, se spustil nevídaný řev a spousta nadávek jak ze střídačky domácích, tak z tribun od domácích diváků. A tak za jasného stavu 7:0 ve prospěch Berouna vznikla panika a důvod vypustit si emoce z již prohraného utkání směrem k incidentu jako příčiny porážky.

Rozhodčí v takové atmosféře podlehli a usoudili, že berounská hráčka faulovala tak, že ji vyloučili do konce utkání! Aby toho nebylo málo, ještě při odchodu do kabin jí diváci masivně vyčinili a málem došlo k incidentu napadení hráčky, tak jako při posledním utkání v Roudnici, kdy byla ta samá hráčka Tomasco brutálně napadená domácím funkcionářem. A to je bohužel jenom pouze ženský hokej.

A tak Lvice odjížděly domů s jasným vítězstvím, ale se zkaženým pocitem ze hry. Snad mohla být spokojená jen hráčka Lvic útočnice Eisenreicherová, které se podařil překrásný počinek, a to dosažení vstřelením tří krásných branek.

HC Roudnice – HC Berounské Lvice 1:7 (0:2,0:2,1:3). Branky: Eisenreicherová 3, Staňková 2, Topolská 1, Zahálková 1.

Václav Roztočil