Lvicím sice scházely z různých důvodů dvě brankářky a celá jedna pětka do hry, ale to nic neměnilo na tom, že děvčata  chtěla přivést domů alespoň jeden bodík. Nakonec to byly body tři a ještě navíc dvojciferný příděl branek v síti domácích! O tento příděl se postarala hlavně stále ještě neuzdravená Šarlota Tomasco, která sama přispěla k vítězství Lvic dvojnásobným hattrickem, kdy vstřelila nádherných 6 branek.

Samotné utkání začalo s velkým nasazením na obou stranách při vědomí, že obě družstva hrají na tři pětky v poli a budou mít tak dostatek sil po celé utkání. Hlavně ze strany Liberce byla v některých momentech často hra za hranicí pravidel. Na straně Berouna , ale hraje dostatek hráček, které také hrají v družstvech  chlapecké soutěže a na nějakou tvrdou hru jsou zvyklé, což většině hostujících hráček nevadilo. Ba co víc, ve Lvicích poprvé nastoupily posily z Kutné hory reprezentantky U 16 a pro ně to byla velká zkušenost zahrát si za Beroun v 1. lize. Obě hráčky,  útočnice Brichová a Eisenreicherová válely jak jinak, než na výbornou a hodně pomohly berounským děvčatům k vysokému vítězství. V brance Berouna také nastoupila nová posila z Tábora, gólmanka Vojtová, která napoprvé předvedla výborný výkon, ostatně se nelze divit, když se jí věnuje a trénuje slavná rodina jihočeských gólmanů Jágrů.  Důležité pro konečný výsledek bylo, že Lvice měly po celou dobu utkání výsledek pod kontrolou, až na některé momenty, kdy se soupeři podařilo srovnat výsledek na nerozhodné skóre, tak ale trenér Berouna rychle zareagoval a změnami v sestavě změnil vývoj utkání.

 A ještě závěrem dobrá zpráva,  při zpáteční cestě Lvic do Berouna měl v Praze autobus,  který vezl děvčata z Liberce, dost vážnou autohavárii,  ale nikdo z hráček ani doprovodu se nezranil, což je dobrá zpráva. Hokejistkám Berouna obětavě vypomohl autobus berounských atletek.

HC Liberecké Tygřice HC Berounské Lvice  5:11 (1:3, 3:5, 1:3). Branky Berouna: Tomasco 6, Topolská 2, Brichová 1, Macháčková 1, Zahálková 1.

Václav Roztočil