„Dokud jsem v sestavě, tak beru vše a rád si vše vyzkouším. Podle toho, co trenéři budou potřebovat. Hlavně si zahraji a za to jsem rád," říká aktuálně spokojený jedenadvacetiletý útočník.

Trenéři vás chválí na výborný pohyb a v první lajně vás ponechají, co na to říkáte?
Že pohyb je důležitý a v první lajně, když se člověk dostane víc na led, tak je víc v tempu. Nemohu si stěžovat. Navíc v Benátkách se hýbat prostě musíte, byla tam v sobotu strašlivá zima.

Kladeňáci přece musí být na mrazák zvyklí, sami nemáte na stadionu právě teploučko?
To možná, ale třeba letos u nás žádná zima nebyla. V Benátkách jsem byl poprvé v životě a zrovna v sobotu byla opravdu zima hrozná. Zážitek (smích).

Pocházíte z Hýskova. Vnímáte vůbec situaci v berounském hokeji?
V Berouně pořád bydlím a denně dojíždím. Hokej tam bohužel není žádný, a i když od nějaké druhé třídy hraji v Kladně, tak mě to pochopitelně strašně mrzí.

Ale na lepší časy se blýská ve vedlejším Králově Dvoře. Zaregistroval jste tamní snahu vytvořit silné mužstvo?
Většinu kluků z Králováku dobře znám a jsem rád, že aspoň někdo se o hokej na Berounsku takhle stará. Mají i ambice postoupit do druhé ligy a já jim to jedině můžu přát.

Zpět do Kladna, kde jste prožil veletoče. Před dvěma lety návrat z kanadské juniorky přímo do extraligového A týmu, kde jste hrál jako povinný junior. Po sestupu zkoušky v zahraničí, v Olomouci a pak sice návrat do Kladna, ale do juniorky. Až tam vás dobré výkony katapultovaly zpět do áčka…
Jak říkáte, nebylo to jednoduché období. Byly tam nějaké věci s agenty, také nějaké změny v kladenském vedení. Ale jsem strašně rád, že už je to za mnou a teď je moje snaha upřená k tomu, abych se co nejdéle udržel v tomhle týmu. Za práci v Kladně jsem hodně rád.

Začal jste dávat i branky, uvolnily se vám ruce?
Oproti začátku sezony už to uvolněnější je, i když to ještě úplně ono. Teď jsem sice v první lajně, ale vlastně na zkoušku a nějaký tlak cítím, protože tam nechci zklamat. Sice ani ve čtvrté formaci si člověk nezahraje špatně, ale přece jen se chcete posouvat.

Tak to tedy budete muset dávat góly, nebo vedení přivede někoho jako byl Václav Pletka. Někoho s větším jménem i platem…
(úsměv) To je právě to, já měl vždycky víc přihrávek než gólů. O to víc jsem překvapený, že letos mám statistiku vyrovnanou (4+5). I když statistika není vždycky nejdůležitější. Hlavně se snažím dělat na ledě věci tak, jak je ode mě chtějí trenéři.

Porazíte ve středu Prostějov, nebo už máte v hlavě sobotní velký zápas se Slavií?
To určitě nemáme, teď se budeme soustředit na prostějov. Jak se říká, doma vyhrát musíte. Snad to vyjde.