„Zatím jsem ji pouze sledoval a díky tomu, že můj tým z Bramptonu je na okraji Toronta, jsem ji viděl na vlastní oči. Naštěstí to vyšlo na zápas Philadelphie, která tam přijela i s mým vzorem Jaromírem Jágrem. I když kromě něj uznávám hodně i Pavla Bureho, ten mi je podobnější nižší postavou," usmívá se 180 cm vysoký Machač, kterého čeští fanoušci poprvé více zaregistrovali před pár dny.

Ihned po vyřazení Bramptonu Battalion z play-off Ontario Hockey League sbalil věci a bleskově se přesunul za českou reprezentační osmnáctkou do Znojma, kde se konalo mistrovství světa této věkové kategorie. „Měl jsem jen čtrnáct nočních hodin na to, abych se v klubu rozloučil, sbalil si věci a zařídil vše potřebné. Cesta letadlem pak už byla v pohodě a časový posun jsem vůbec nezaznamenal. Proti Kanadě se mi hrálo výborně (Machač byl vyhlášen nejlepším hráčem Čechů), protože hrají jednoduše a znám je. Horší to bylo dva dny na to s Finy. Tam už širší kluziště znát bylo, protože hrají hodně kombinačně. A já kolikrát ani nevěděl, kam mám jet," usmívá se Machač, ovšem koutky mu povadnou v narážce na celkové vystoupení mladých Čechů.

Ti se sice zachránili, ale to je tak vše z pozitivního. Na světovou špičku nestačili. „Je pravda, že nejsme nejsilnější ročník, nicméně výsledky jsme měli udělat lepší, hráli jsme doma. Bohužel, v týmu nepanovala ideální pohoda. Týkalo se to některých jednotlivců, víc k tomu říkat nechci. Týmový duch nám prostě chyběl," mračí se rychlonohé křídlo, jež odehrálo letos v OHL 61 zápasů, v nichž si připsalo 32 bodů (14+18).

Celé povídání s Patrikem Machačem si přečtěte v sobotním Kladenském a Berounském deníku (28.4.).

Jak by nadějný hráč zachoval, kdyby mu zavolal s nabídkou šéf Kladna a jeho vzor Jaromír Jágr?